Poprzedni artykuł: 5 godzin bez poprawiania? Wypróbujcie tatuaż na... usta Następny artykuł: Jednemu nie straszny basen, inny starcza na... kilka lat! Przedstawiam...

Konturowanie twarzy... serduszkami. Takiej metody jeszcze nie widziałaś! WIDEO

Makijaż,
,
, tagi: konturowanie twarzy, konturowanie bronzerem
Gra cieniami to najtrudniejsza do opanowania sztuczka makijażowa. Na szczęście jest jeden trik, który ułatwi nam zadanie i sprawi, że make-up będzie wyglądał, jakby wykonał go profesjonalista.

Istnieją dwa rodzaje konturowania twarzy: na mokro i na sucho. Jak same nazwy wskazują, możemy optycznie wyszczuplić buzię produktami sypkimi/suchymi lub kremowymi. Uwydatnianie kości policzkowych jest domeną szczególnie zagranicznych gwiazd. Jakiś czas temu w kolekcji marki Smashbox pojawiły się również kredki, którymi wystarczy narysować dla ułatwienia krzyżyki.

Mimo że ten trend jest obecny w od dawna, to zaczęliśmy na niego zwracać większą uwagę dopiero po rozłożeniu na czynniki pierwsze makijażu Kim Kardashian. Jej wizażysta – Mario Dedivanovic – zdradził wszystkie sztuczki, które stosuje, aby makijaż żony Kanye Westa wyglądał nieskazitelne nawet w blasku fleszy.

W serwisie YouTube znajdziemy mnóstwo poradników, które przeprowadzą nas krok po kroku przez konturowanie twarzy. Vlogerki tłumaczą, jak na swoją korzyść wykorzystać efekt, jaki dają rozświetlacz, bronzer, podkład i korektor.

Zobacz także:Najlepsze palety do konturowania do 50 zł.

Konturowanie twarzy pędzlem i gąbką

Aby uzyskać płynne przejścia między kosmetykami, potrzebujemy okrągłego pędzla lub gąbeczki typu Beautyblender. Przydatny może się okazać również pędzel typu duo fiber, którym bez problemu nałożymy odpowiednią ilość produktu i nie zrobimy sobie plam na twarzy.

Wystarczy znać wady i zalety swojej twarzy, aby wiedzieć, co zakryć, a co uwydatnić. Dla niektórych jednak może się to okazać zbyt skomplikowane. Nie zawsze uda się równo nałożyć kosmetyk, a niewprawione osoby mają zwykle problem z uratowaniem makijażu.

Dlatego warto spróbować sztuczki z rysowaniem serc na twarzy, która zdecydowanie ułatwi prawidłowe wymodelowanie twarzy. Wypróbowałyśmy tę sztuczkę i naprawdę jest dziecinnie prosta :).

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 18:44

Nasze propozycje