Poprzedni artykuł: Tutaj coś zdecydowanie poszło nie tak... To największe wpadki makijażo... Następny artykuł: Ta dziewczyna nie wyrywa brwi i zrobiła z nich swój największy atut. T...

Jak szybko i łatwo wykonturować twarz na mokro? Z tymi kosmetykami zadanie będzie dziecinnie proste!

Makijaż,
,
, tagi: konturowanie twarzy
Czy konturowanie twarzy na mokro jest trudne? Nie, jeżeli użyjesz odpowiednich kosmetyków i akcesoriów :). Podpowiadamy, które są najlepsze!

Po tym jak produkty KKW Beauty Kim Kardashian wyprzedały się w dwie godziny, zainteresowanie produktami do konturowania twarzy znowu zaczęło rosnąć. Na polskim rynku kosmetycznym mamy szereg marek, które zaczęły wprowadzać do swojej oferty kremowe produkty do cieniowania.

Doskonale wiemy, że wiele kobiet nie wyobraża sobie konturowania twarzy na mokro na co dzień. Ale już podczas wykonywania typowo wieczorowego makijażu, cieniowanie jest wręcz jego nieodłącznym elementem. Poza tym konturowaniem kremowymi produktami możemy dowolnie zmieniać rysy twarzy - uwypuklać, ale też zakrywać drobne mankamenty.

Kosmetyki do konturowania twarzy

Zacznijmy od samych kosmetyków, które są dostępe na rynku. Mamy produkty suche, płynne i kremowe. Pierwsze dostępne są wyłącznie w formie prasowanej, wypiekanej lub sypkiej. Drugie możemy zakupić w formie błyszczyka, a trzecie natomiast w palecie oraz w kredce (sticku). To, jaki kosmetyk wybierzemy zależy oczywiście od osobistych preferencji. 

Dzisiaj jednak skupiamy się na konturowaniu na mokro i już teraz z własnego doświadczenia wiemy, że nie należy się go bać. Owszem - nieumiejętnie wykonane może stworzyć efekt maski. Ale kiedy pierwszy raz tego spróbowałyśmy, odkryłyśmy, że jest to dziecinnie proste. W dodatku tego typu cieniowanie twarzy wygląda o wiele bardziej naturalnie.

Wystarczy mieć tylko wybrany kosmetyk oraz narzędzie, którym rozetrzemy narysowane kreski. Może to być gąbka lub pędzel. Jest to szczególnie istotne, bo to głównie dzięki poprawnemu blendowaniu uda nam się uzyskać płynny efekt przejścia między cieniem a światłem na twarzy. 

Jaki pędzel do konturowania na mokro?

Jak poprawnie konturować twarz?

Zdjęcie: istockphoto.com

Na powyższej grafice dokładnie widać, jak poprawnie należy konturować poszczególne kształty twarzy. To tak jak z dobieraniem okularów - odpowiednie oprawki złagodzą zbyt ostre rysy twarzy lub wyszczuplą aż nadto pełne policzki. I tak zaczynając od góry, od lewej strony mamy twarz: okrągłą, owalną, kwadratową, prostokątną, w kształcie diamentu, trójkątną, w kształcie odwróconego trójkąta oraz podłużną. 

Brązowe plamki to oczywiście miejsca, w których należy nałożyć bronzer. Białe natomiast symbolizują punkty do rozświetlenia. Pamiętaj, że wszystkie kremowe produkty do konturowania należy rozprowadzać na podkładzie. Kiedy to zrobisz, konturowanie zacznij od rozświetlenia. Nawet jeśli nieco za daleko posuniesz się z rozceraniem produktu, później przykryjesz go bronzerem. Uważaj podczas nakładania go przy linii włosów, bo możesz narobić sobie plam. Rysuj małe pionowe lub odrobinę większe poziome kreski nieco niżej. Wtedy cień będzie się równomiernie rozkładał. 

Nasza rada? Cieniując na mokro posługuj się dwoma odcieniami - jasnym do rozświetlania i ciemnym do konturowania. Twarz pokryj następnie cienką warstwą transparentnego pudru i przejdź do ocieplania jej na sucho. W ten sposób dodatkowo zagruntujesz wszystkie produkty i utrwalisz je.

A jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zakupić kremowe produkty do konturowania, zajrzyj do naszej galerii. Znajdziesz tam aż 12 kosmetyków zarówno poniżej, jak i powyżej 50 zł.

Zdjęcie główne: Pinterest

Jeśli nie przepadasz za kosmetykami do konturowania w kredce, przetestuj palety:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 17:13

Nasze propozycje