Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Niespotykane kolory szminek Następny artykuł: 5 śmiesznych sztuczek makijażowych, które mogą się wam przydać

Kosmetyki halal nie tylko dla muzułmanek

Makijaż,
,
To, że kosmetyki halal staną się jednym z wiodących trendów tego roku, przewidywano już w grudniu. Chociaż przesadą byłoby twierdzić, że podbiły one rynek i zagroziły popularniejszym produktom wegańskim, nie da się ukryć, że ich obecność jest coraz bardziej zauważalna.

Był już szał na kosmetyki wegańskie i wolne od okrucieństwa. Nie spada też popyt na produkty naturalne czy organiczne. Teraz oczy makijażoholiczek poszukujących niszowych nowości zwrócone są jednak w kierunku kosmetyków „czystych”, a konkretniej – dozwolonych w islamie. Mowa oczywiście o produktach halal.

Samo pojęcie halal do niedawna kojarzyło się bardziej z żywnością. Pod wpływem mediów społecznościowych zasady islamu na dobre zadomowiły się także w świecie kosmetyków. Zdjęcia obrazujące kosmetyki halal lub makijaż halal na Instagramie liczone są w tysiącach i wiele wskazuje na to, że trend ten się nie odwróci.

Już w grudniu przewidywano, że w ciągu pięciu lat, a więc do 2020 roku, rynek kosmetyków halal w Arabii Saudyjskiej wzrośnie o ponad 15 proc. Co więcej, rosnący popyt na tego typu produkty, jeśli wierzyć statystykom Google Trends, rośnie nieprzerwanie od 2013 roku. Czy to zasługa tylko i wyłącznie muzułmanek? Niekoniecznie – kosmetyki halal to propozycja dla wszystkich kobiet.

Kosmetyki halal produkowane są bez jakichkolwiek zakazanych przez islam składników, takich jak świński tłuszcz wykorzystywany często w szminkach czy alkohol. Specjalizujące się w ich produkcji marki starają się o specjalne certyfikaty. Jak dotąd zdobywają je głównie powstające jak grzyby po deszczu niszowe marki z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Toxic ingredients sneaking up on lipsticks (and none of which are in Claudia Nour Cosmetics ) : Methylparaben is a preservative used in many beauty products ... specially in the U.s. Use of these chemicals is restricted in the European Union because they've beenlinked to cancer, may disrupt the endocrine system, or be toxic in other ways. The Cosmetics Database labels them a "high hazard." Propylparaben is a frequently used cosmetics ingredient that can irritate skin and eyes or cause reactions in those who are allergic. Some studies have also raised concerns about endocrine disruption, cancer and other toxic effects. It is rated a "moderate hazard" by the Cosmetics Database. Retinyl Palmitate is a synthetic form of vitamin A that may be toxic to pregnant women. It is rated a "moderate hazard" by the Cosmetics Database because limited evidence links exposure to a range of health problems, from cancer to reproductive effects. Colorants, such as D&C Red 36 (rated "low hazard"), and D&C Red 22 Aluminum Lake (rated "moderate hazard") are typically tested on animals, and have raised concerns because some research has linked exposure to nervous system damage and other health concerns. Tocopheryl Acetate, also known as vitamin E acetate, is used in a variety of products, including lipstick, moisturizer and foundation. The Cosmetics Database rates it as a "moderate hazard" because it may cause itching, burning, scaling, hives and skin blistering, and may be toxic. #knowyourcosmetics #allnatural #halalcosmetics #safebeauty

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Claudia Nour (@claudianour)

Moda na kosmetyki halal przyjęła się najpierw w Ameryce Północnej. Zadbała o to popularna wśród muzułmanek pierwsza założona tam marka oferująca kosmetyki halal – Amara Cosmetics, która proponuje m.in. błyszczyki, cienie do powiek i podkłady. Z czasem niszą na rynku zaczęły interesować się jednak także duże koncerny, jak chociażby firma Shiseido.

Wprawdzie z założenia mają to być produkty zgodne z zasadami Koranu, właściciele marek kosmetycznych przekonują, że w branży urodowej halal odnosi się raczej do pewnego stylu życia, któremu przyświeca przede wszystkim etyka. Innymi słowy, kosmetyki halal powstają głównie z myślą o muzułmankach, ale nie tylko. Jesteśmy przekonane, że z chęcią sięgną po nie i kobiety innych wyznań.

" vitamin cream " untuk yg tidak suka sayur.. #krimdokter. #krimhalal #krimpencerah #antiagingserum #halalcosmetic #kualitasoke

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika dian putri (@daysperfect021)

#halalcosmetics #halalmakeup #fetedesmeres #hautdegamme #boutiquehalal Faites plaisir à votre maman avec du make up halal...

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Boutique Halal (@boutiquehalal)

Fot. Instagram.com/halalgoodies/


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2017, 17:27

Nasze propozycje