Poprzedni artykuł: Ten makijaż to... kwintesencja kobiecości Następny artykuł: W Dniu Kobiet każda z nas marzy o... tych kosmetykach :)

Do tej pory uważałaś, że to makijażowy błąd? Zobaczcie kreskę na oku... bez wypełnienia

Makijaż, , tagi: kreska na oku, Lily Collins
Ten sposób malowania kreski na oku, całkowicie zmienia cały makijaż. Jest nowoczesny, odważny i bardzo na topie.

Motyw negative space stał się tak popularny, że przeniósł się z paznokci na makijaż. Do tej pory mogliśmy go jednak zobaczyć tylko na ustach oraz na oczach z wykorzystaniem cieni do powiek. Zabawa wymagała mimo wszystko znacznie więcej czasu, przez co tego typu efekt nadawał się jedynie na karnawałowe imprezy lub bale maskowe. A teraz, żeby osiągnąć ciekawy efekt na oku, wcale nie musimy mieć wybitnych zdolności manualnych.

Negative space na oku przybiera formę kreski, czyli jaskółki, która nie jest wypełniona w środku kolorem. Rysujemy wyłącznie jej kontury, dopasowując oczywiście linię do kształtu oka. Pierwsza zasada malowania eyelinerem mówi o tym, aby zawsze zaczynać od skrzydełka, które ma stanowić przedłużenie dolnej powieki. Następnie wykonujemy kreskę, która stworzy nam trójkątny kształt jaskółki. Teraz przyciemniamy eyelinerem delikatnie linię rzęs i tworzymy płynne przejście między kreskami.

Zobacz także:Falowany wzór negative space na paznokciach. To motyw dla miłośniczek manicure

Taki makijaż oka zaprezentowała na Oscarach 2017Lily Collins. Był bardzo prosty, a jednocześnie spektakularny. Kreska negative space, mocno wytuszowane rzęsy i wampiryczne usta tworzyły spójny look, który podkreślił urodę gwiazdy. Pomysł należy do wizażystki Collins – Fiony Stiles. Zdradziła ona również, że tego typu motyw będzie wyglądał dobrze również z białym eyelinerem.

A w naszej galerii możecie zobaczyć inspiracje związane z kreską negative space.

Weź udział w teście nowości i wypróbuj 1 z 5 produktów do stylizacji brwi od Golden Rose!

Zdjęcie główne: Instagram

Tymi eyelinerami wykonasz perfekcyjną kreskę

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 listopada 2018, 19:17

Nasze propozycje