Poprzedni artykuł: Stemple do brwi - hit czy... jednak kit? Te zdjęcia mówią wszystko Następny artykuł: Nie umiesz dokładnie narysować kociej kreski? Z tym trendem zapomnisz...

Kobieta zrobiła manicure... niemowlęciu! Internauci są w szoku - my też

Makijaż,
,
, tagi: manicure
Kiedy powinnyśmy zacząć robić manicure? Na pewno nie w pierwszych miesiącach życia!

Na Instagramie znajduje się konto o nazwie "jocllet". Są tam zdjęcia ciekawych fryzur, makijaży, stylizacji, lecz to nie one wzbudziły największe zainteresowanie użytkowników.

Polecamy:  Nie zgadniecie, co Zosia Ślotała zrobiła swojej córeczce

"Hitem" Internetu stało się zdjęcie, na którym kobieta zaprezentowała manicure wykonany na malutkiej rączce niemolaka. Charakteryzują go długie i spiłowane w szpic paznokcie. Internauci od razu zareagowali. Po pierwsze uważają, że wygląda to ohydnie, a po drugie martwią się o dziecko, które może się takimi paznokciami zrobić krzywdę. Wyobraźcie sobie np. podrapaną buzię. 

W komentarzach czytamy: 

"To najbardziej niesmaczna rzecz jaką widziałem"
"Ludzie, to jest bardzo złe dla dziecka. Może to być bolesne"
"To dziecko na miłość boską... obetnij je"
"Nikt nie może zrobić czegoś takiego swojemu dziecku! "

Nas bardzo zaskakuje liczba przyznanych na Instagramie "serduszek". Zdjęcie zdobyło ich ponad 10 tysięcy. Czy tak kontrowersyjne zdjęcie przypadło do gustu tylu osobom? A może to jednak sprytny fotomontaż? 

Polecamy:  Księżna Kate pierwszy raz szczerze o chorobie psychicznej dzieci. Zrobiła wrażenie!

Jak obcinać paznokcie dzieciom?

W sklepach możemy znaleźć zestawy o nazwie "manicure dla dzieci", ale podczas ich używania chodzi o skrócenie paznokci i ich opiłowanie, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy podczas trzymania rączki przy buzi, a nie opiłowaniu rosnącej płytki jedynie po bokach, zachowując długość paznokci. Długie paznokcie to także doskonałe skupisko zarazków.  

Paznokcie u dziecka najlepiej obcinać po kąpieli, kiedy płytka i skóra wokół niej są miękkie. Nożyczki powinny mieć zaokrąglone ostrze. Możemy do tego używać też specjalnego obcinacza przeznaczonego dla dzieci. Nie należy wycinać skórek wokół paznokci. W tym celu lepiej skorzystać ze szczoteczki posiadającej plastikowe włosie. 

Polecamy:  Do czego pasują jasne paznokcie. Pomysły na efektowny, jasny manicure

Foto: Instagram

Oto najlepsze odżywki do paznokci (oczywiście dla dorosłych ;) znalezione w KWC:

Polecany film

manicure geometryczny


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

27 maja 2017, 23:07

Nasze propozycje