Poprzedni artykuł: Te gadżety kosmetyczne zachwyciły nas w 2016 roku! Następny artykuł: Co za zmiana! Ta kobieta stała się pewna siebie dzięki makijażowej met...

Nie wiesz, jak pomalować paznokcie na Sylwestra? Wypróbuj metaliczny efekt sky-blue!

Makijaż,
,
, tagi: manicure, lakier do paznokci
Moda na lustrzany efekt na paznokciach przechodzi na 2017 rok. Ale tym razem nie chodzi o złoto i srebro, ale...

Metaliczne paznokcie to jeden z najgorętszych trendów, jaki pojawił się pod koniec 2016 roku. Pyłki, które gwarantowały ciekawą metamorfozę paznokci nadal są niezwykle popularne i wygląda na to, że moda na lustrzany efekt przejdzie również na 2017 rok.

Zobacz także: Zakochałyśmy się w tych paznokciach! Zobacz jak wygląda podwójny french

Tym razem jednak popularność zacznie zyskiwać nie złoto ani srebro. Kolorem, który będzie królować w metalicznym wykończeniu jest jasny odcień niebieskiego. To tak jakbyśmy przenieśli niebo na paznokcie. Bo w połączeniu z metalicznym pyłkiem otrzymamy imitację widoku nieba i chmur. Dla wzmocnienia efektu możemy wykorzystać również folię, z której wytniemy szkiełka.

Źródło: Pinterest

Aby osiągnąć wymarzony błysk potrzebujesz pyłku w niebieskim kolorze. Pod ręką powinnaś mieć również pacynkę, która standardowo dołączana jest do wielu paletek cieni. Kiedy już odpowiednio przygotujesz paznokcia, pokryj go wybranym lakierem w jasnym kolorze niebieskiego. Poczekaj aż wszystkie warstwy dobrze wyschną.

Teraz nabierz na pacynkę odrobinę pyłku i zacznij go wcierać w płytkę. Nie przejmuj się skórkami, bo później i tak będziesz musiała je oczyścić patyczkiem nasączonym zmywaczem. Całość utrwal jedną warstwą top coatu. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się efektem nieba na paznokciach o wiele dłużej. 

Źródło: Pinterest

Tę metodę najlepiej jest stosować w duecie z lakierami hybrydowymi. Jeżeli jednak wolisz zaoszczędzić czas lub po prostu nie masz zestawu do robienia hybryd w domu, zawsze możesz zapolować na lakier do paznokci, który da bardzo podobne wykończenie. Znajdziesz go między innymi w asortymencie marki KIKO – poszukuj produktu z serii Mirror Nail Laquer w kolorze 624 „Sky Blue”.

Źródło: Pinterest

Podobny efekt daje również lakier marki Pupa, który również jest dostępny w Polsce. Nosi wręcz identyczną nazwę, co KIKO. Lakier „Sky Blue” można kupić oddzielnie lub w zestawie do wykonywania francuskiego manicure’u. Uważaj jednak, bo w zależności od tego, jak pada na niego światło, zobaczysz albo brokatowego, albo holograficzne wykończenie.

Źródło: Pinterest

Wypróbujesz efekt nieba na paznokciach? :)

Zapisz

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2018, 12:05

Nasze propozycje