Poprzedni artykuł: Ten puder matuje cerę na minimum 10 godzin i perfekcyjnie utrwala maki... Następny artykuł: Ostatnie dni plebiscytu Hit Wizażanek 2018! Sprawdź, jak głosowała red...

Czy makijażowy trend z wybiegów ma szansę stać się wiosennym hitem?

Makijaż,
,
, tagi: makijaż oczu
Oglądając zdjęcia z pokazu Christiana Siriano zastanawiamy się, czy Polki są gotowe polubić podobny makijaż do tego, który prezentowały jego modelki. Powinny go zobaczyć szczególnie panie, które... często się wzruszają.

Brokat i efekt rozmazania- tak w skrócie można opisać to, co było kluczowe w makijażu modelek Christiano Siriano w trakcie New York Fashion Week 2017.

Aby uzyskać taki efekt zastosowano cienie z palety MAC, która niestety jeszcze nie jest dostępna na rynku (można ją zastąpić podobnymi cieniami np. marki Inglot, Kobo, czy Smashbox) oraz brokatowy pigment w miedzianym kolorze. Za pomocą tych kosmetyków zaznaczono powieki oraz narysowano motyw przypominający łzę spływającą z oka. Niektórym to się kojarzy z po prostu rozmazanym makijażem.

Makijażyści jednak podkreślają, że inspiracją do wykorzystania takich, a nie innych kolorów w tym makijażu była Dolina Ognia, która swoją nazwę zawdzięcza formacjom skalnym w ognistych odcieniach.

Polecamy także:  Twoja mascara zbyt szybko wysycha i tworzy grudki? Te triki pozwolą przedłużyć jej trwałość

Tak więc ten makijaż można rozumieć dwojako: jako oznaka smutku oraz jako pokazanie siły kobiety.

Mówi się, że projektant zarówno swoimi pracami, jak i makijażami modelek chciał się też odnieść do obecnej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych.

My jednak skupiamy się jedynie na wyglądzie pań prezentujących jego kreacje. Czy waszym zdaniem, tego typu makijaż może się przyjąć także w Polsce? Aby jeszcze bardziej podkreślić make up oczu, tylko delikatnie wytuszowano rzęsy oraz wyczesano brwi. 

Naszym zdaniem jest to bardzo odważny look, ale kiedy go lekko zmodyfikujemy, np. podkreślimy w ten sposób tylko jedno oko, może on być ciekawą alternatywą na wieczorne wyjście ze znajomymi np. do klubu.

Zobaczcie w naszej galerii więcej zdjęć z pokazu. 

Polecamy także:  Nie masz czasu malować paznokci? Ten trend sprawi, że... już nigdy nie będziesz się tym przejmować

Foto:  Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 sierpnia 2018, 00:51

Nasze propozycje