Poprzedni artykuł: Kultowe kosmetyki do makijażu przecenione o 40 procent! Wybrałyśmy pra... Następny artykuł: Ten korektor kochają vlogerki na całym świecie! Teraz jest dostępny w...

Teraz już nie tylko cut crease! Modny makijaż to floating crease

Makijaż,
,
, tagi: makijaż oczu
Najpopularniejszy makijaż wśród gwiazd, cut crease, powoli staje się coraz mniej popularny. Na szczęście ma godnego zastępcę :).

Minimalistyczny makijaż to jeden z trendów, o którym pisałyśmy w naszym wizażowym Trendbooku. Naturalny make-up zdecydowanie wyparł w tym roku ten instagramowy z mocno wyrysowanymi brwiami. Zmiany dopadły również popularną wśród vlogerek kreskę cut crease, która pojawia się w wielu makijażach.

Jej następczyni jest dużo bardziej subtelna, o wiele łatwiejsza w wykonaniu, ale też oszczędna. Już nie potrzebujesz aż tylu kosmetyków do makijażu oczu, aby perfekcyjnie podkreślić ich kształt.

Z cut crease na... floating crease

Zdjęcie: Pinterest, Instagram

Sama nazwa tego rodzaju makijażu oczu wskazuje na to, że również będziemy w nim zaznaczać załamanie. Ale słowo floating oznacza z angielskiego dryfowanie, unoszenie się na wodzie. Śmiało zatem możemy nazwać ten rodzaj jaskółki pływającą kreską. Wykorzystamy jednak do tego jeden, maksymalnie dwa rodzaje kosmetyków. Dzięki temu złagodzimy dramatyczny look i uzyskamy o wiele bardziej lekką, świeża i nowoczesną formę makijażu. 

O zmiany w tym kultowym make-upie pokusiła się wizażystka Katie Jane Hughes. Sama wymyśliła również nazwę po tym, jak fani zaczęli dopytywać ją, cóż to za dziwny makijaż oczu coraz częściej im prezentuje.

Czym się różni floating crease od cut crease?

W porównaniu do cut crease, ten rodzaj makijażu jest dużo bardziej graficzny i prosty. Nie ma tutaj żadnych warstw, blendowania, ani przenikania się kolorów - mówi Hughes w rozmowie z refinery29.com.

Dodaje również, że jej zdaniem "niektórzy ludzie pragną czegoś prostszego, ponieważ duża część inspiracji w internecie jest zupełnie inna - sztuczna, wyrysowana". Ta niezwykle zdolna wizażystka lubi używać świeżo zaostrzonego ołówka i nim rysować kawałek po kawałku linię w załamaniu powieku. Musimy przyznać, że wychodzi jej to wręcz bezbłędnie!

W naszej galerii możesz zobaczyć przeróżne wersje kolorystyczne floating crease. Może jedno z tych zdjęć zainspiruje cię do wykonana podobnego make-upu? :)

Testuj kosmetyki za darmo!

Zapisując się do naszego Klubu Recenzentki masz możliwość testować najnowsze kosmetyki zupełnie za darmo. Efekty stosowania ich możesz zamieścić z kolei w Lookach Wizażanek. Wystarczy, że dodasz zdjęcie manicure, fryzury lub makijażu i oznaczysz na nim produkty, których użyłaś. 

Zdjęcie główne: Instagram

Tymi kredkami do oczu zrobisz perfekcyjną floating crease:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 października 2018, 16:40

Nasze propozycje