Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: TOP 5: najlepsze szminki do ust do 30zł Następny artykuł: Jak dopasować odcień czerwonej szminki do karnacji?

Naturalny makijaż dla mężczyzn. Czy ten trend ma szansę się przyjąć?

Makijaż,
Wykonywanie makijażu przez mężczyzn powoli przestaje dziwić, a często nie dziwi już wcale. Makijaż u mężczyzn nie jest już tematem tabu, a jego zwolennicy wcale się z tym nie kryją. Czy ma szansę w przyszłości stać się trendem masowym?

Trend na makijaże dla mężczyzn zauważalny jest w szczególności na Youtubie, gdzie tutoriale, na których mężczyźni pokazują jak wykonać makijaże osiągają nieprawdopodobnie dużą oglądalność. Choć pod filmami nagrywanymi w języku polskim pojawiają się głównie negatywne makijaże, te publikowane przez zagranicznych mężczyzn rzadko kiedy spotykają się z krytyką, a wręcz przeciwnie cieszą się popularnością i pochwałami. Skoro więc makijaże dedykowane mężczyznom potrafią zgromadzić ponad milionowe widownie okazuje się, że zapotrzebowanie na tego rodzaju porady istnieje, a nawet sukcesywnie się powiększa.

Mężczyzna w makijażu to już nie temat tabu

Większość z propozycji makijażu dla mężczyzn jakie znajdziemy w internecie to przede wszystkim porady dotyczące tuszowania niedoskonałości lub tworzenia niewidocznego, niemal niedostrzegalnego makijażu, które mają być pomocne dla chłopaków borykających się z trądzikiem. Opierają się one właściwie tylko na zakryciu pojawiających się na cerze zmian korektorem, a także poprawie kolorytu cery za pomocą kremu bb czy minimalnej warstwy podkładu. To właśnie tego rodzaju filmy z poradami na niewidoczny makijaż cieszą się największą popularnością. Coraz częściej możemy także spotkać na ulicy mężczyzn czy młodych chłopaków właśnie z tego rodzaju bardzo delikatnym makijażem na twarzy. Wydaje się, że przyzwolenie na taki makijaż rośnie przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich w zachodnich społeczeństwach, gdzie mężczyźni w makijażu raczej nikogo nie dziwią.

Upodabnianie się do kobiet

Okazuje się, że wielu mężczyzn nie poprzestaje tylko na delikatnym makijażu. Wielu z nich (często są to makijażyści) wykonuje pełne makijaże, w których wyglądają właściwie jak kobiety. Doklejają sztuczne rzęsy, konturują twarz i malują usta na mocne kolory. Tego rodzaju zachowanie nadal budzi duży sprzeciw i spotyka się z krytyką, ale zdecydowanie mniejszą niż jeszcze kilka lat temu. Czy wszystko wskazuje więc na to, że zaczynamy przyzwyczajać się do widoku mężczyzny w makijażu?


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 maja 2017, 01:28

Nasze propozycje