Poprzedni artykuł: Maja Hyży w najmodniejszym makijażu ust. Wypróbuj go na sobie! Następny artykuł: Twój podkład jest zbyt różowy? Oto najlepsze podkłady o żółtym odcieni...

Makijaż inspirowany zapałką lub... plastrem szynki? Kreatywność tego wizażysty nie zna granic!

Jego konto na Instagramie śledzą ponad 53 tysiące użytkowników, a zdjęcia na zawsze zmieniają wyobrażenie o makijażu.

Tworząc makijaż przeważnie inspirujemy się popularnymi trendami (odkryjcie najnowsze w Trendbooku Wizaz.pl!) lub podpatrujemy znanych wizażystów czy po prostu ulubione gwiazdy. Czy jednak zdarzyło wam się malować usta lub nakładać cień do powiek z myślą o odtworzeniu kolorów ulubionej potrawy lub przedmiotu? Możemy się założyć, że coś podobnego raczej nie przyszło nikomu do głowy. Są jednak artyści, którzy dostrzegają inspiracje wszędzie - idealnym przykładem jest Terry Barber, dyrektor kreatywny i główny makijażysta MAC Cosmetics.

Terry publikuje na swoim instagramowym koncie nietypowe kolaże - zestawia konkretne makijaże z przedmiotami i ludźmi, które je zainspirowały. Jego pomysły są bardzo unikalne - nie znajdziemy tutaj gwiazd ani celebrytów (drobne wyjątki to m.in. królowa Elżbieta i Donald Trump), ale rzeczy powszechnego użytku, akcesoria biurowe i dużo... jedzenia. Właśnie tak! Jesteście ciekawe, jak może wyglądać makijaż nawiązujący do banana lub ketchupu popularnej marki? Zajrzyjcie do naszej galerii - to po prostu trzeba zobaczyć!

Prace oryginalnego artysty obserwuje kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, a on sam dowcipnie zaznacza w swoim bio, że "wszystkie opinie należą wyłącznie do niego (gdyż prawdopodobnie nikt inny by ich nie chciał)". Patrząc na niektóre z jego skojarzeń, jesteśmy skłonne się zgodzić, ale nadal jesteśmy zafascynowane. Otwarty umysł to cenna cecha każdego artysty, także zajmującego się makijażem - może to właśnie Terry zadba o to, by takie pomysły jak diamentowe pomadki stały się prawdziwe?

W naszej galerii znajdziecie przegląd najciekawszych pomysłów wizażysty - który najbardziej działa na waszą wyobraźnię? :)

Zobacz też: Makijaż zachodni vs. koreański. Główna różnica? Kilkanaście lat więcej...

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane paletki cieni do powiek - pomogą odtworzyć niektóre z makijaży Terry'ego:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 listopada 2018, 13:18

Nasze propozycje