Poprzedni artykuł: Jaki jest sposób japońskich gejszy na nawilżoną i miękką skórę? Chodzi... Następny artykuł: Jedna kropelka i koniec z suchymi dłońmi! Ten krem kochamy też za cenę...

Zmniejszone pory i rozjaśniona cera... Nie zgadniecie, czego użyła ta blogerka, by pozbyć się wągrów!

Pielęgnacja,
,
, tagi: blogerki, maseczka oczyszczająca, diy
Widoczne, zanieczyszczone pory to zmora wielu kobiet. Na szczęście istnieją metody radzenia sobie z tym problemem - ta niezwykle prosta w wykonaniu maseczka to jeden z nich!

Przyczyny rozszerzonych porów, w których szybko gromadzą się zanieczyszczenia mogą być różne - nadmierna produkcja sebum, niewłaściwa pielęgnacja czy uwarunkowania genetyczne to tylko niektóre z nich. Niedawno internautki zelektryzowało urządzenie nazywane "odkurzaczem do wągrów", jednak póki co jest ono mało osiągalne. Natomiast tę maseczkę może zrobić każda z nas w domu i to przy minimalnym nakładzie czasu i kosztów!

Przepis na domową maseczkę zwężającą pory i rozjaśniającą skórę pokazała na swoim Instagramie popularna vlogerka urodowa Farah Dhukai. Sposób przygotowania jest banalnie prosty.

Potrzebujemy tylko dwóch składników: białka kurzego z jednego jajka i łyżkę stołową cukru. Zaczynamy od uważnego oddzielenia białka od żółtka, przy czym białko koniecznie należy umieścić w ceramicznej miseczce. Następnie dodajemy cukier i ubijamy pianę za pomocą trzepaczki lub miksera. Nakładamy na twarz za pomocą pędzla lub palcami i zostawiamy na 10-15 minut. Po upływie tego czasu, zmywamy maseczkę ze skóry.

Wiemy - brzmi to tak prosto, że aż wydaje się podejrzane, ale po obejrzeniu nagrania Farah po prostu żal nie wypróbować tego przepisu. Zobaczcie same!

Na video wyraźnie widać różnicę na twarzy vlogerki - skóra jest rozjaśniona, a pory zwężone i oczyszczone. Jesteśmy skłonne przypisać to działanie silnym właściwościom ściągającym białka kurzego, ale jak wiadomo, najsilniej na wyobraźnie działają widoczne efekty. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ta maseczka jest tania, banalnie prosta i... smakowita :)

Wypróbujecie przepis zaprezentowany przez Farah? A może polecacie inne sposoby na rozszerzone pory?

Zobacz też: Test redakcji: maseczka bąbelkowa krok po kroku - jak to rzeczywiście działa?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 czerwca 2018, 20:21

Nasze propozycje