Poprzedni artykuł: TOP 5: najlepsze korektory do tuszowania cieni pod oczami Następny artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły najnowszy podkład Maybelline SuperStay...

Pocałunek słońca, czyli makijaże z pokazu Chanel Cruise 2017

Makijaż,
,
, tagi: Chanel, makijaż Chanel, makijaże z pokazów, Chanel Cruise 2017
Ostatni pokaz Chanel był pod każdym względem rewolucyjny. Nie dość, że goście przybyli na skąpaną w słońcu i roztańczoną Kubę, to Karl Lagerfeld podsycił plotki o oddaniu steru domu mody Chanel projektantowi Hedi Slimane. Dyrektor kreatywny po pokazie wyszedł bowiem w kurtce zaprojektowanej przez Hediego Slimane'a dla Saint Laurent. Czego by nie powiedzieć o show Chanel Cruise 2017, wprowadziło nas ono w iście wakacyjny nastrój.

Chanel na Kubie – już sam fakt zorganizowania pokazu na ulicach Hawany przy 35-stopniowym upale brzmi rewolucyjnie. Na przekór wszystkiemu makijaże i fryzury modelek były jednak stonowane i zupełnie niezobowiązujące.

Wygląd modelek był ukłonem w stronę piękna i indywidualizmu cenionego przez dom mody Chanel. Każdorazowo makijaż opierał się o naturalne piękno modelek – ich cerę, kolor ust czy piegi.

Zobacz też:  Chanel ponownie zaskakuje.Tym razem Karl Lagerfeld przenosi nas na...

Nieskomplikowany, promienny makijaż był dziełem Toma Pecheux, który na prośbę Lagerfelda zachował nonszalancki i prosty look. Na ulicach Hawany można było zaobserwować uosobienie wakacyjnego makijażu, z jednego strony nieco leniwego, z drugiej lekkiego niczym pocałunek słońca. Modelki nosiły śmiałe, ciemne brwi, błyszczące usta w różnych odcieniach czerwieni i brązu i odrobinę różu na policzkach.

Makijaż był równie delikatny jak zwiewne sukienki projektu Karla Lagerfelda. To samo można zresztą powiedzieć o fryzurach, za które odpowiadał Sam McKnight. Naturalnym uczesaniom modelek towarzyszyły panamskie kapelusze bądź bandany.

Były retro samochody, tańce i słoneczne ulice Hawany. Podczas pokazu Chanel Cruise 2017 makijaż zszedł więc na drugi plan, zupełnie jak w okresie słodkiego, nadmorskiego lenistwa.

Fot. Instagram Chanel/Sam McKnight / Chanel.com

Zobacz też:  Krok po kroku z Wizażem – jak nałożyć podkład i rozświetlacz

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lipca 2018, 07:06

Nasze propozycje