Poprzedni artykuł: 6 najlepszych podkładów do skóry tłustej i trądzikowej Następny artykuł: Jak nosić czerwoną szminkę - 4 super tricki

Pointillism - wyjątkowa technika w makijażu w wykonaniu Kat Von D

Makijaż,
,
, tagi: trendy makijaż, trendy urodowe
Niepowtarzalny i wyjątkowy - te dwa przymiotniki prawdopodobnie najlepiej opisują efekt, jaki na twarzy daje technika pointillism. Tatuażystka i makijażystka Kat Von D opublikowała film, w którym pokazuje tajniki trójwymiarowego makijażu stworzonego w malutkich kropek. Zobaczcie!

Pointillism to technika w malarstwie zapoczątkowana w latach 80. XIX wieku, która polega na tworzeniu obrazu z malutkich kropek o różnych odcieniach. Makijażystka Kat Von D zainspirowana wyjątkowym efektem, jaki pozwala uzyskać technika postanowiła wykorzystać go w makijażu. W opublikowanym przed nią wideo widzimy, jak niepowtarzalny efekt możemy uzyskać poprzez malowanie twarzy kropkami w rożnych odcieniach, które odpowiednio nałożone nadają twarzy trójwymiarowy charakter. Kropki muszą być stawiane bardzo precyzyjnie, tak aby podkreśliły naturalne rysy twarzy.

Oczywiście jest to technika, która doskonale sprawdzi się na zdjęciach, a nie w codziennym życiu. Twarz pokryta małymi kropeczkami to oczywiście zbyt ryzykowne rozwiązanie na co dzień, ale już kreska na powiece wykonana z drobnych kropek będzie doskonałym urozmaiceniem codziennego makijażu. Technika ta jest ponadto często wykorzystywana na pokazach mody - w sezonie jesień-zima 2015/16 na wybiegach widzieliśmy wiele makijaży, w których głównym akcentem były kropki na powiekach.

Zobaczcie makijaż wykonywany techniką pointillism!

Jak podoba Wam się ta technika?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 czerwca 2018, 17:25

Nasze propozycje