Poprzedni artykuł: Makijaż w stylu Twiggy powraca! Tym razem jednak w nieco delikatniejsz... Następny artykuł: Koniec z matowymi ustami! Teraz mają błyszczeć, ale...

Ten trik cię zaskoczy - wiemy, jak wykonać perfekcyjne smokey eye... bez użycia cieni!

Makijaż,
,
, tagi: tricki makijażowe, kim kardashian, korektor, smokey eyes
Makijażysta Kim Kardashian zdradził, na czym polega sekret idealnie wykonanego makijażu smokey eye. Okazuje się, że wcale nie potrzeba do tego... cieni!

Znany na całym świecie makijażysta Mario Dedivanovic jest nazywany "królem konturowania" Hollywood - by zrozumieć, skąd ten przydomek, wystarczy spojrzeć na jedną z jego klientek, Kim Kardashian. Jednak okazuje się, że mistrz ma w zanadrzu wiele makijażowych trików niezwiązanych z nakładaniem bronzera, które warto wypróbować. Nas zelektryzował jego sposób na wykonanie smokey eye. 

Zdaniem Mario, aby stworzyć efekt "przydymionego oka" godny gwiazdy, powinnyśmy odłożyć na bok... cienie do powiek. Tak, wiemy jak to brzmi - makijaż opierający się na cieniach bez cieni? A jednak okazuje się, że można to zrobić inaczej. Makijażysta zdradził, że na swoich klientkach stosuje zamiast nich kremowe korektory do twarzy. Co ważne, każdy z nich powinien być od 5-ciu do 6-ciu tonów ciemniejszy, niż nasz naturalny kolor skóry. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć wrażenie, że smokey eye są... niczym druga skóra naszych powiek!

"To najbardziej naturalne, przepiękne smokey eye, jakie można stworzyć - makijaż wygląda jak skóra, ale po prostu ciemniejsza" - twierdzi Mario. Jednocześnie poleca łączyć korektory za pomocą pędzelka lub po prostu palców - jego zdaniem te produkty łączą cechy bazy pod cienie i pigmentu, dobrze trzymając się powieki i jednocześnie nadając jej głęboki kolor. Jeśli chcemy uzyskać bardziej "dramatyczny" efekt, makijażysta poleca użyć... wazeliny. Radzi, by ostrożnie nałożyć odrobinę w centrum powieki (oraz dodatkowo na kości policzkowe) - dzięki temu makijaż zyska modne, "mokre" wykończenie.

Przyznajemy, że bardzo zainteresowała nas ta metoda - zastąpienie cieni do powiek różnymi odcieniami korektorów to bardzo ciekawy pomysł. A patrząc na makijaże stworzone przez Mario, nie mamy wątpliwości, że artysta z pewnością wie, o czym mówi.

Co sądzicie o wykonywaniu smokey eye korektorami? Spróbujecie tej metody?

Zobacz też: Do tej pory uważałaś, że to makijażowy błąd? Zobacz kreskę na oku... bez wypełnienia!

zdjęcia: ONS

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 czerwca 2018, 14:51

Nasze propozycje