Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Kosmetyki Too Faced dostępne w Polsce - kuszące palety, róże i bronzer... Następny artykuł: Smoky eyes dla zielonych oczu

Jak długie powinny być idealne rzęsy?

Atrybutem każdej kobiety są jej rzęsy. Podkreślają one charakter oczu oraz mogą poprawić, a także w niektórych przypadkach pogorszyć ogólny wygląd twarzy. Niektóre kobiety zostały obdarzone naturalnymi, pięknymi i odpowiednio długimi rzęsami. Innym z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy, które rekompensują ubytki natury. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak długie powinny być idealne rzęsy, tak aby nie przesadzić z ich długością na przykład podczas wybierania wspomnianych już sztucznych rzęs.
młoda kobieta

W kwestii długości perfekcyjnych rzęs zostały przeprowadzone w ostatnim czasie badania, które wykazały, że najodpowiedniejszym rozmiarem jest długość odpowiadająca 1/3 szerokości oka. Zostało to dowiedzione przez profesora Davida Hu z Uniwersytetu Technologicznego w Georgii. Zespół pod jego przewodnictwem zmierzył rzęsy 22 różnych ssaków oraz stworzył model matematyczny odpowiadający krążeniu i przepływowi powietrza w obrębie rzęs. Dzięki temu modelowi została wyznaczona przytoczona wyżej wartość. Następnie został stworzony laboratoryjny model ludzkiego oka, które było zaopatrzone w rzęsy charakteryzujące się różną długością. Testy prowadzone na tym modelu, które wykorzystywały obserwacje z pierwszej części eksperymentu, potwierdziły otrzymaną długość.

Dowiedziono także, że atrybut ten ma duże znaczenie w aspekcie pracy narządu wzroku. „Odpowiedni rozmiar rzęs zapobiega przesuszeniu oka, gdyż zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Zbyt długie rzęsy mogą powodować zawracanie powietrza do oka i tym samym jego nadmierne wysuszenie i podrażnienie. Za krótkie rzęsy, są z kolei dla powietrza jedynie progami zwalniającymi i zbyt słabo chronią gałkę oczną. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać właściwy rozmiar rzęs indywidualnie dla każdej klientki” – mówi Paweł Wojciechowski, założyciel firmy Noble Lashes, zajmującej się profesjonalnym przedłużaniem rzęs.

sztuczne rzęsy

Przykładowo zwierzęta pustynne, takie jak wielbłąd, mają dwa rzędy gęstych rzęs, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie w związku z pustynnym, a więc bardzo suchym środowiskiem życia. Ten element naszego oka ma także oczywisty udział w wyłapywaniu zanieczyszczeń, np. różnego rodzaju pyłków, czy wszechobecnego kurzu, który łatwo może dostać się do gałki ocznej powodując dyskomfort. Zbyt krótkie rzęsy, co oczywiste, nie są w stanie odpowiednio chronić narządy wzroku w tej kwestii. Przyjmuje się, że właściwa długość rzęs waha się w granicach 9mm – 13mm w zależności od wielkości oka i kształtu twarzy.

kobieta ze sztucznymi rzęsami

Czy zatem powinniśmy uważać, gdy dobieramy sztuczne rzęsy? I tak, i nie. Jeśli chcemy dokleić paski rzęs na imprezę lub jakieś ważne wyjście i wybierzemy model z długimi rzęsami nie musimy się niczego obawiać. Okazjonalne noszenie zbyt długich rzęs nam nie zaszkodzi. Bardziej powinniśmy uważać przy semipermanentnym przedłużaniu rzęs metodą jeden do jednego w salonie kosmetycznym. Długość doklejonych nam trwale rzęs może mieć bowiem nie tylko kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu, ale także dla naszych oczu. Odpowiednia długość rzęs zależy od rozmiaru oczu kobiety i powinna być ona dopasowywana indywidualnie, dlatego tak ważne jest, aby udając się na zabieg przedłużania rzęs wybrać odpowiednio wykwalifikowaną stylistkę, która dobierze właściwą długość rzęs i upiększy nasze oczy w bezpieczny sposób. Specjaliści z Noble Lashes, jako nieliczni styliści w Europie opanowali anatomię oko i potrafią określić właściwe proporcje, aby uczynić spojrzenie zalotnym, a zabieg w pełni bezpiecznym.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje