Poprzedni artykuł: Kocia kreska na oku ma poważną konkurencję, bo… nadciąga psia kreska! Następny artykuł: Podróbki kosmetyków? Wiemy, jak je rozpoznać!

Toksyczne składniki w tuszach do rzęs! Na co trzeba uważać?

Makijaż,
,
, tagi: tusz do rzęs, alergia na kosmetyki
Jeżeli upewniłaś się, że mascara nie jest przeterminowana, a problem nadal się pojawia, to sprawdź skład produktu. Nawet drogeryjne marki często stosują w produkcji kosmetyków groźne dla wzroku substancje…

A przecież tusz do rzęs jest drugim najczęściej używanym kosmetykiem przez kobiety na całym świecie. I mimo że pierwsze miejsce zajmują pomadki i błyszczyki, to nadal mamy problem z tym, aby wyjść z domu bez podkreślenia rzęs.

Nierzadko dzieje się jednak tak, że pomimo spektakularnie wydłużonych i pogrubionych rzęs, odczuwamy pewien dyskomfort. To wszystko z powodu toksycznych składników, na które wbrew pozorom wiele kobiet może być uczulonych lub dopiero z upływem czasu alergia na nie zacznie się rozwijać.

Kosmetyki, które mają bliski kontakt z oczami, mogą nawet uszkodzić wzrok. Zwłaszcza wtedy, gdy masz tendencję do zasypiania w makijażu lub do niedokładnego zmywania go wieczorem. Dlatego na wszelki wypadek warto uważnie dobierać produkty, a jeśli pojawią się niepożądane reakcje, należy natychmiast je odstawić.

Jeśli odczuwasz dyskomfort w postaci ciągłego łzawienia i swędzenia, spróbuj najpierw wymienić tusz na nowy. Być może używasz go zbyt długo, a bakterie, które się w nim przez ten czas nagromadziły, powodują infekcje. Jeśli jednak pomimo wykonania tego kroku, problem nadal istnieje, sprawdź skład mascary. W naszej galerii możesz zobaczyć, czego powinnaś się wystrzegać

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/469641067376516043

Polecany film

Jak przykleić sztuczne rzęsy?


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 maja 2017, 00:24

Nasze propozycje