Wróć do spisu Szkoła makijażu

Lata 20

Wyrafinowana kobiecość i seksapil to słowa, które kojarzą się z makijażem z lat 20. Na pierwszy plan wybijają się wyraźnie podkreślone brwi i mocno zarysowane usta pomalowane ciemną pomadką.
Lata 20

1) Nakładamy na całą twarz bardzo jasny podkład mineralny za pomocą zwilżonego pędzla do podkładu. Pudrujemy całość jasnym matującym pudrem. Górną powiekę pokrywamy cielistym cieniem. Linię górnych i dolnych rzęs przyciemniamy za pomocą czarnej kredki. Podkreślamy wewnętrzny i zewnętrzny kącik ciemnoszarym cieniem. Łączymy za pomocą cienia wewnętrzny kącik z brwią przy samej jej nasadzie. Wzmacniamy szarość czarnym cieniem.

2) Środek ruchomej powieki rozjaśniamy jasnoszarym cieniem. Dolną powiekę mocno podkreślamy czernią rozmazując linię by uzyskać przydymiony efekt. Wewnętrzną linię dolnej powieki przyciemniamy czarnym kholem lub kredką do powiek. Ciemnym cieniem do brwi akcentujemy brwi wyciągając je na zewnątrz w dół. Przejście między szarością a bielą muskamy śliwkowym cieniem.

3) Przyklejamy sztuczne rzęsy, zaś linię przyklejenia maskujemy rysując kreskę czarnym eyelinerem. Zmieniamy kształt ust rysując konturówką kształt serca. Wargi pokrywamy ciemnym błyszczykiem.

                                                                             

Efekt końcowy

Autor: Aga Bil-Jabłońska
Zdjecia: Aga Bil-Jabłońska

 • Oceń artykuł:
  Wszystkich ocen: 714

Komentarze

 • Aolbonska, 2011-11-26 17:37
  Aolbonska
  Jestem zachwycona tamtą epoką i ową stylizacją. Koniecznie muszę wypróbować taki makijaż, nawet jeśli wygląda na bardzo mocny. Ale za to efekt jaki... hmmm:ehem:
  Zgłoś
 • kamena, 2009-11-13 09:27
  kamena
  Jakbym patrzyła na zdjęcia z epoki! Przepiękna, idealna wręcz stylizacja.. Uwielbiam te klimaty, szczególnie w takim fantastycznym wykonaniu..
  Zgłoś
 • coldold, 2009-09-07 19:57
  coldold
  Aga, odwaliłaś kawał dobrej roboty. Jestem zachwycona.
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij