Wróć do spisu Szkoła makijażu

Makijaż dla blondynki

Blondynki na ogół charakteryzują się delikatnym typem urody. Dlatego często ich makijaż nie jest zbyt mocny, gdyż w takim przypadku łatwo o przerysowanie.
Makijaż dla blondynki

Kilka ogólnych zasad dla subtelnych blondynek

 • Oprawa oczu często bywa delikatna i jasna (choć zdarzają się oczywiście wyjątki). Przy bardzo jasnym typie urody warto sięgać bo maskary w kolorach brązu, grafitu, szarości, granatu itp gdyż czerń może okazać się za mocna. Jasne brwi podkreślajcie raczej stonowanym niezbyt ciemnym cieniem (szarości, brązy) ponieważ za ciemne brwi przy jasnych włosach nie wyglądają zbyt dobrze.
 • Jeśli Wasza skóra jest blada i jasna, nie przyciemniajcie jej na siłę pudrami brązującymi gdyż za duża różnica między jasnymi włosami a ciemną buzią nie doda Wam uroku. Możecie oczywiście lekko musnąć ją niezbyt ciemnym pudrem brązującym :)
 • Unikajcie mocnych makijaży, zwłaszcza połączenia-mocne oczy, mocne usta . Przy Waszej subtelnej urodzie zrobicie sobie tylko krzywdę.

Wśród blondynek można znaleźć panie o ciepłym jak i o chłodnym typie urody. Jak powinny się malować?

Chłodna blondynka - pani Lato

Jej skóra jest najczęściej jasna i chłodna, czasem oliwkowa. Włosy popielate, oprawa oczu zwykle ciemniejsza od włosów, zaś tęczówki na ogół szare, niebieskie, zielone.

W jej makijażu powinny dominować chłodne i neutralne kolory- błyszczyk lub szminka w odcieniach różu, arbuza, maliny, chłodnej czerwieni. Cienie w kolorze szarości, odcieniach niebieskiego, grafitu, granatu, chłodnego różu i brązu, fioletu.

Ciepła blondynka - pani Wiosna

Jej skóra jest jasna i ciepła. Włosy w ciepłych tonacjach blondu, delikatna oprawa oczu, tęczówki niebieskie, zielone, miodowe.

Makijaż powinien opierać się na ciepłych kolorach- błyszczyk lub szminka w tonacjach ciepłego różu, brzoskwini, ciepłej czerwieni, złocistego brązu. Cienie do powiek w kolorze ciepłej żółci i zieleni, rozbielonego brązu, brzoskwini, turkusu, pomarańczy, wanilii.
 
 

Makijaż dzienny

Taki makijaż ma za zadanie ukryć niedoskonałości i delikatnie podkreślić urodę w sposób bardzo naturalny.

 Zaczynamy od przygotowania skóry. Odrobina korektora, lekki podkład i sypki puder w niewielkiej ilości.

                                                                                       

Makijaż oka najczęściej polega na wymodelowaniu powieki 2 cieniami oraz na wytuszowaniu rzęs. Policzki muskamy różem w naturalnym odcieniu. Usta pokrywamy błyszczykiem lub lekką szminką.

                                                                           

efekt końcowy

                                                                                         

Makijaż wieczorowy

Ten makijaż może być mocniejszy ale wciąż pamiętajmy o tym że blondynki zwykle nie potrzebują bardzo wyrazistego makijażu. Polecam skupić się albo na wyeksponowaniu oczu albo ust.

Po odpowiednim przygotowaniu cery (korektor, podkład, puder, róż) decydujemy się czy malujemy mocniej oczy czy usta.

                                         

Jeśli oczy - nakładamy w tym przypadku kredkę i ciemniejszy cień. Jeżeli zdecydowałyśmy się na akcent na usta, oczy podkreślamy lekko.

                                                               

Na koniec malujemy usta.

                                                                                   

efekt końcowy

                                                                                       

Autor: Aga Bil-Jabłońska
Zdjecia: Aga Bil-Jabłońska

 • Oceń artykuł:
  Wszystkich ocen: 860

Komentarze

 • bernikula, 2013-12-06 10:55
  bernikula
  To fakt- makijaż blondynki powinien być delikatny, bo w przeciwnym razie będzie groteskowy. Ja jestem ciepłym typem blondynki, ale uważam, że wszelkie odcienie niebieskiego powinny być zakazane każdej blondynce, bo powstaje efekt "bazarowej lali".... Nie widziałam jeszcze, żeby jakakolwiek blondynka wyglądała ładnie w niebieskim makijażu. Odradzam!
  Zgłoś
 • Fearless x3, 2012-12-27 18:30
  Fearless x3
  Jestem raczej ciepłą blondynką ;). Mój makijaż to mascara i kredka, bez cudów ;3.
  Zgłoś
 • Blond_Witch, 2011-07-22 21:14
  Blond_Witch
  Ja jestem blondynką o jasnej, chłodnej cerze, ciemnobrązowych oczach mających czarną oprawę i włosach w odcieniu miodowo-złocistym. Nie pasuję do żadnego wymienionego wyżej typu :D
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij