Poprzedni artykuł: Dość nieudolnie pomalowanych końcówek paznokci we francuskim manicure!... Następny artykuł: Koniec z wyrazistymi, zakrzywionymi łukami? Teraz hitem są... boy brow...

Golden brows zastąpią pierzaste brwi? Ten trend makijażowy rośnie w siłę!

Makijaż,
,
, tagi: makijaż brwi
Ten trend brwiowy rodem z lat 90. znowu jest modny. Chyba nikt nie spodziewał się tak wielkiego powrotu mody na golden brows.

Przezroczyste mascary z brokatem były modne już w latach 90. i również na początku tych milenijnych. Wtedy jednak makijaż był dość pstrokaty i bardzo rzucał się w oczy.

W kolejnych latach wielokrotnie podczas Tygodni Mody wizażyści lansowali coraz bardziej minimalistyczne looki. Co jakiś czas jednak metaliczne brwi pojawiały się na wybiegach. Dom mody Dior na pokazie wiosennej kolekcji w 2014 roku pokazał tego typu makijaż.

Zdjęcie: Splash News/EAST NEWS

Ale trzy lata temu wciąż było za wcześnie na taki trend. Dopiero teraz moda na połysk - rok 2017 to przecież rok rozświetlania - "dopadła" i nasze brwi. Metaliczne zdobienie będą widoczne nie tylko na brwiach oraz rzęsach, ale również na włosach, o czym pisałyśmy w kontekście modnego wet looku.

Złote brwi pojawiły się na Met Gala 2016. Wizażystka Pati Dubroff opruszyła delikatnie brwi Margot Robbie złotym pyłkiem. 

Zdjęcie: Evan Agostini/Invision/AP/Fotolink

Efekt był bardzo subtelny, ale mimo wszystko wystarczająco widoczny, aby zauważyły go redaktorki najbardziej poczytnych magazynów na świecie. 

Zobacz także: Ten trik z pokazu Diora sprawi, że nawet najcieńsze brwi nabiorą objętości 

Trend makijażowy na metaliczne brwi 

Od tamtej pory zdjęcie aktorki wielokrotnie pojawiało się w inspiracjach makijażowych na Instagramie oraz Pintereście, aż wreszcie ktoś postanowił uczynić z tego mieniącego się na brwiach detalu trend

Teraz jednak mamy go nosić na co dzień, w możliwie najsubtelniejszej wersji. Włoski powinny być delikatnie opruszone złotem czy srebrem. Kosmetyk nie powinien spływać po brwiach, a jedynie delikatnie połyskiwać w słońcu. W naszej galerii możecie zobaczyć doskonałe przykłady, jak wykonać tego typu makijaż.

A o tym, że błysk rządzi od dłuższego czasu świadczy asortyment wielu marek. Nie brakuje w nich produktów z brokatowym, holograficznym oraz metalicznym wykończeniem. Nie musisz wybierać produktów przeznaczonych wyłącznie do nakładania w dedykowane im miejsca. Makijaż to zabawa :)

Jeśli już przetestowałaś te kosmetyki na brwiach oraz rzęsach, pokaż nam efekt twoich eksperymentów w Lookach Wizażanek. Nie zapomni oznaczyć produktów. 

Zdjęcie główne: Instagram

Sprawdź również inne brokatowe kosmetyki warte uwagi:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2018, 10:11

Nasze propozycje