Poprzedni artykuł: Elektryzujący makijaż oczu w kolorze mardi gras. O tym będzie głośno! Następny artykuł: Ten trik cię zaskoczy - wiemy, jak wykonać perfekcyjne smokey eye... b...

Makijaż w stylu Twiggy powraca! Tym razem jednak w nieco delikatniejszej wersji...

Makijaż,
,
, tagi: twiggy
Jeremy Scott zaskoczył na pokazie mody! Jego modelki prezentowały makijaż w stylu Twiggy. Zobacz, jak go wykonać w dziennej wersji.

Kto powiedział, że można przedłużać tylko górne rzęsy? Spójrzcie na najnowsze zdjęcia z jednego z pokazów mody (Jeremy Scott). Modelki prezentowały naprawdę nietypowy makijaż - widać, że sztucznewłoski doczepione są do dolnych rzęs. 

Makijaż w stylu Twiggy na pokazie mody Jeremiego Scotta

Zdjęcie: AP/EAST NEWS

Fakt - tego typu makijaże są oczywiście bardzo przerysowane, ale kto powiedział, że nie możemy się nimi zainspirować i wyciągnąć tylko małej cząstki tego, co widzimy?

Zobacz także:Ten makijaż jest bardzo modny wiosną, ale nie każdej z nas pasuje. Dlaczego?

Na co dzień istnieje raczej małe prawdopodobieństwo, że spotkamy kogoś, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie. Przecież nie bez powodu kobiety uwielbiają zagęszczać górne rzęsy. Na szczęście tego typu makijaż możemy również nosić na co dzień, ale w zdecydowanie mniej radykalnej wersji.

Weź udział w teście nowości i wypróbuj 1 z 5 produktów do stylizacji brwi od Golden Rose!

Najprostszym sposobem będzie wytuszowanie jedynie dolnych rzęs. Należy w tym celu wybrać mascarę, której szczoteczka jest silikonowa i ma równomiernie rozstawione wypustki. Dzięki temu unikniemy efektu sklejenia i nie zrobimy sobie plam na powiece. Ale zawsze możemy jeszcze odrobinę oszukać nasz wzrok. W końcu słynna  Twiggy to robiła:).

Twiggy
Źródło: Pinterest

Eyelinerem lub kredką rysowała kreski na dolnej powiece. Przez to, że z daleka wyglądały jak bardzo długie rzęsy, optycznie otwierały oko. A pociągnięcie linii wodnej kremową lub białą kredką dodatkowo potęgowało ten efekt. Prawdę mówiąc do tej pory można spotkać kobiety, które stosują tę metodę i wcale się tego nie wstydzą. Linia z rzęsami wydaje się być również znacznie zagęszczona, co sprawia jednocześnie, że makijaż zdecydowanie wyróżnia się na tle twarzy. Dlatego też konturowanie czy kolor ust powinny zostać raczej neutralne. 

A w naszej galerii możecie znaleźć inspiracje makijażowe nawiązujące do Twiggy :).

Zdjęcie główne: AP/EAST NEWS

Tymi kredkami możesz uzyskać najlepszy efekt

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2018, 16:01

Nasze propozycje