Poprzedni artykuł: Manicure 3D znowu na fali! Zobaczcie zdjęcie numer 10 :) Następny artykuł: Ten makijaż jest bardzo modny wiosną! Ale... nie każdej z nas pasuje....

Pożegnaj na zawsze smugi z podkładu - znamy trik, dzięki któremu twój makijaż zawsze będzie idealny!

Makijaż,
,
, tagi: pędzle do makijażu, tricki makijażowe, czyszczenie pędzli
Denerwują cię smugi z podkładu i źle rozprowadzony puder? Przyczyna może tkwić w sposobie... czyszczenia pędzli! Znamy prosty trick, by temu zaradzić!

Po raz kolejny narzekasz na smugi z podkładu, które rujnują twój makijaż? Zanim zaczniesz wątpić w swoje umiejętności, zastanów się nad tym, jak... czyścisz swoje pędzle. To właśnie tutaj może tkwić przyczyna problemu - okazuje się, że samo czyszczenie może być niewystarczające.

Ze względu na dobro naszej skóry pędzle trzeba regularnie myć - wszystkie to wiemy. Jednak po standardowym oczyszczeniu akcesoriów z brudu i resztek kosmetyków warto je jeszcze... przeczesać. W tym celu należy użyć niedużego, gęstego grzebyka, który będziemy przesuwać po włosiu - nie zajmie to wiele czasu, a znajdzie przełożenie na jakość naszego makijażu i kondycję samych pędzli. Dlaczego?

Podczas płukania pędzli nie zawsze udaje nam się pozbyć w 100% środków, które stosujemy do czyszczenia - za pomocą grzebyka możemy wyczesać ewentualne pozostałości. Grzebień użyty na włosiu pozwala też utrzymać jego kształt i pierwotne ułożenie włosków, oraz zachować puszystość. Ładnie układające się włosie pędzla ma ogromne znaczenie w procesie aplikowania kosmetyków, zwłaszcza podkładu, który wówczas nie będzie tworzył nieestetycznych smug. Proste, prawda? :)

Przeczesanie pędzli to tylko kilkanaście sekund, więc warto je uwzględnić w procesie czyszczenia naszych akcesoriów do makijażu. Sprawdziłyśmy to osobiście i bardzo polecamy - zwłaszcza, jeśli w waszej kolekcji znajdują się drogie pędzle. Dodatkowa chwila uwagi wystarczy, by przedłużyć im życie i udoskonalić swój codzienny makijaż :)

Co sądzicie o tym sposobie? Przeczesujecie włosie swoich pędzli?

Zobacz też: Zapomnij o błyszczeniu - te pudry zapewnią efekt matowej skóry i utrwalą twój makijaż!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 czerwca 2018, 14:53

Nasze propozycje