Poprzedni artykuł: Róż różowi nierówny. Jaki kolor na policzki? Następny artykuł: Pastelowa wiosna

TOP 7 z KWC: najlepsze bazy pod makijaż

Bazy pod makijaż to produkty, po które kobiety sięgają coraz częściej. Na pojawia się coraz więcej tego rodzaju produktów, które skutecznie utrwalają makijaż oraz poprawiają wygląd cery. Prezentujemy 7 najlepszych primerów z KWC w różnych cenach.

Jednym z głównych wymagań, jakie każda z nas ma wobec makijażu jest wielogodzinna trwałość. Aby jak najdłużej cieszyć się świeżym makijażem i pięknie wygładzoną cerą należy ją odpowiednio przygotować. A w tej kwestii oprócz kremu nawilżającego niezbędnikiem okazują się bazy pod podkład, które mają wygładzić cerę, ujednolicić jej koloryt, a przede wszystkim przedłużyć trwałość całego makijażu.

Jak wybrać idealną bazę pod makijaż?

Na rynku znajdziemy wiele baz pod makijaż, które mają różne zadania oraz zapewniają odmienny efekt. W zależności od rodzaju naszej cery musimy zdecydować na jakim efekcie zależy nam najbardziej – rozświetlenia, zmatowania, poprawy kolorytu czy też wygładzania. Do wyboru mamy bazy silikonowe lub o kremowej konsystencji. Pierwsze z nich polecane są przede wszystkim na większe wyjścia oraz na sesje zdjęciowe, z kolei drugie z nich będą lepsze na co dzień.

Jak nakładać bazę pod makijaż?

Wbrew pozorom nie każda baza pod makijaż powinna być nakładana na całą twarz. Taki sposób nakładania bazy sprawdzi się przede wszystkim w przypadku baz nawilżających i rozświetlających. Jeśli z kolei sięgamy po bazy matujące lub zwężające pory powinnyśmy lekko wklepać je w miejsca, gdzie zazwyczaj pojawia się świecenie – będzie to więc głównie strefa T oraz policzki, jeśli mamy w tych miejscach rozszerzone pory. Z kolei bazy korygujące np. zaczerwienienia najlepiej nakładać punktowo na obszary, gdzie pojawia się zmiana kolorytu cery. Po nałożeniu bazy warto odczekać kilka minut, aby baza się wchłonęła, a następnie przystąpić do nakładania podkładu.

Zdjęcia: Imaxtree, mat. prasowe

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 grudnia 2018, 09:00

Zobacz także

Nasze propozycje