Poprzedni artykuł: Chroming – nowa wersja strobingu. Jak uzyskać piękny efekt rozświetlon... Następny artykuł: Róż różowi nierówny. Jaki kolor na policzki?

TOP 5: najlepsze podkłady nawilżające do suchej cery

Makijaż,
,
, tagi: sucha skóra, podkład nawilżający, najlepsze podkłady, podkład do suchej skóry
Wbrew pozorom nie tylko tłusta cera stawia wysokie wymagania względem podkładu. Posiadaczki przesuszonej skóry dobrze wiedzą, że znalezienie dobrego podkładu nawilżającego często graniczy z cudem. Dziś prezentujemy 5 najbardziej polecanych kosmetyków z różnych półek cenowych.

Podkreślanie suchych skórek, przesuszanie cery oraz uczucie ciężkości na twarzy to główne problemy, które powodują źle dobrane podkłady do suchej i wrażliwej cery. Wybór idealnego kosmetyku jest bardzo ważny, gdyż pomoże uniknąć dodatkowego przesuszania cery.

Jak wybrać odpowiedni podkład do suchej cery?

Podkłady dedykowane suchej cerze powinny przede wszystkim mieć właściwości nawilżające, dzięki czemu będą dodatkowo pielęgnować skórę. Najlepiej wybierać te lekkie, rozświetlające, które nie będą zbytnio obciążać i wysuszać cery. Jeśli nie potrzebujesz dużego krycia zamiast podkładów sięgaj po kremy BB lub CC.

Nie wskazane będą z kolei podkłady długotrwałe o właściwościach matujących, które mogą powodować uczucie ściągnięcia oraz wysuszenia cery. Unikaj także używania dużej ilości pudru

Jak przygotować suchą cerę do makijażu?

Bardzo często to, że podkład nie wygląda na suchej cerze korzystnie nie jest winą samego kosmetyku, ale nieodpowiedniej pielęgnacji twarzy. A ta powinna opierać się przede wszystkim na nawilżaniu.  Tu podstawą jest bardzo mocno nawilżający krem, który przygotuje cerę do makijażu. Nie zapominajmy także o nawilżaniu cery na noc – warto zainwestować w bogaty krem oraz nawilżające serum lub olejek.

Pamiętajmy także, że to właśnie dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy uniknąć wielu problemów kojarzonych z suchą cerą. Podkreślanie suchych skórek to często nie wina podkładu, a właśnie złej pielęgnacji. Problem ten możemy zażegnać dzięki regularnemu złuszczaniu naskórka, a wtedy żaden podkład nie będzie uwydatniał suchych obszarów.

W naszej galerii znajdziecie 5 kultowych podkładów do suchej cery w różnych cenach. Sprawdźcie, jakie produkty znalazły się w zestawieniu.

Polecamy ponadto - 5 błędów, które powodują przesuszanie cery.

Zdjęcia: Imaxtree, mat. prasowe

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lipca 2018, 18:44

Nasze propozycje