Poprzedni artykuł: Makijaż inspirowany zapałką lub... plastrem szynki? Kreatywność tego w... Następny artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły produkty do stylizacji brwi od Golden R...

Twój podkład jest zbyt różowy? Oto najlepsze podkłady o żółtym odcieniu

Masz karnację o żółtym odcieniu i wciąż poszukujesz podkładu idealnego? W galerii prezentujemy najpopularniejsze podkłady o żółtym tonie, które warto wypróbować.

Prawdopodobnie każdej z nas choć raz w życiu zdarzyło się kupić podkład o zbyt różowym odcieniu, który na twarzy wyglądał... cóż - po prostu okropnie. W drogeriach i perfumeriach niestety znajdziemy bardzo dużo odcieni podkładów o różowym podtonie, które tak naprawdę są odpowiednie tylko dla wąskiej grupy kobiet o jasnej cerze. Do większości Polek pasują podkłady o neutralnej lub żółtawej kolorystyce, gdyż te różowe zazwyczaj mocno odznaczają się od twarzy. Oczywiście nie dotyczy to każdej z nas, ale jeśli kiedykolwiek kupiłaś różowy podkład, który bardzo mocno odznaczał się od reszty ciała, prawdopodobnie powinnaś sięgać o podkłady o żółtym lub neutralnym podtonie. 

Podkłady różowe są tonacją rzadko używaną przez Polki. Oryginalnie są przeznaczone dla azjatyckich, żółtawych karnacji, aby tonować żółty pigment skór. Są jednak równie świetnym rozwiązaniem dla dojrzałych, poszarzałych skór. Aby uniknąć przerysowanego efektu - sprawdźmy w świetle dziennym, czy różowy pigment nie odcina się od szyi. Zbyt żółte podkłady są niezwykle często wybierane przez kobiety, które chcą ożywić skórę bądź nadać makijażowi efektu cery muśniętej słońcem. Pamiętajmy - to nie zbyt żółtym odcieniem podkładu, tylko odpowiednio zaaplikowanym brązerem przyciemnimy skórę - tłumaczy makijażystka Małgorzata Smelczerz. 

Jak dobrać dobry odcień podkładu?

W prawidłowym doborze podkładu ważne jest nie tylko to, czy odpowiednio wybierzemy kosmetyk pod względem jasności. Zbyt ciemny lub za jasny podkład możemy łatwo zatuszować, ale już wybranie fluidu o nieodpowiednim podtonie zawsze będzie się odznaczać na twarzy. Podczas zakupu podkładu nie sprawdzaj jego koloru na dłoni czy nadgarstku, ale nałóż go na żuchwę i sprawdź czy nie odznacza się od reszty ciała. O to, jak dobrać prawidłowy ton podkładu zapytałyśmy makijażystkę Małgorzatę Smelcerz. 

Jeżeli nasza skóra jest młoda - wybierajmy odcienie piaskowe. Z kolei jeśli czujemy się przemęczone - decydujmy się na delikatnie zażółcony podkład, ale tylko w minimalnym stopniu- wtedy nadamy sobie świeżości. Jeżeli nasza skóra jest dojrzała, poszarzała bądź palimy dużą ilość papierosów - zdecydujmy się na podton różowy, który nadaje młodzieńczego wyglądu.

Jeśli od dawna poszukujesz podkładu o żółtym podtonie zajrzyj do naszej galerii, gdzie przedstawiamy najbardziej popularne podkłady, o żółtych (ale nie nazbyt żółtych) odcieniach. 

Poznaj najgorętsze trendy beauty! Pobierz Trendbook Wizaz.pl - pierwszy taki w Polsce!

Źródło zdjęć: Pinterest, materiały prasowe

Wypróbuj polecane kremy BB:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 listopada 2018, 17:42

Nasze propozycje