Wróć do spisu Mama na zakupach

Furagina bez recepty

Kobiety, którym zdarza się cierpieć z powodu zapalenia układu moczowego mogą odetchnąć z ulgą. Tej jesieni w aptekach pojawił się uroFuraginum – lek bez recepty, który stosuje się w infekcjach dolnych dróg moczowych. Do tej pory lek zawierający substancję czynną – furaginę – można było kupić jedynie na receptę.

W aptekach dostępnych jest wiele roślinnych preparatów, które stosuje się profilaktycznie przy nawracających infekcjach dolnych dróg moczowych. Zastosowanie ma w tym względzie między innymi żurawina, pokrzywa, skrzyp, pietruszka. Preparaty te wykazują działanie moczopędne oraz zmniejszają przyczepność bakterii do błony śluzowej układu moczowego, poprawiając eliminację bakterii wywołujących zakażenia. Preparaty nie wykazują jednak działania przyczynowego - nie leczą infekcji, a jedynie wspomagają kurację.

Aby szybko i skutecznie uporać się z zapaleniem układu moczowego (ZUM) konieczne jest podanie leku działającego bakteriobójczo i bakteriostatycznie np. zawierającego substancję czynną – furaginę, bądź antybiotyku. Furagina zawarta w preparacie uroFuraginum działa bakteriostatycznie na szerokie spektrum drobnoustrojów, a co najważniejsze – uroFuraginum jest skutecznym lekiem szczególnie przeciwko bakterii E.coli, która w około 95% przypadków stanowi przyczynę niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Działa bezpośrednio na przyczynę infekcji, a nie tylko wspomaga terapię. 

Zapalenie układu moczowego pojawia się nagle - towarzyszy mu przenikliwy ból w okolicach podbrzusza, nasilający się podczas oddawania moczu, pieczenie, częstomocz. Choroba rozwija się w ciągu kilku godzin. Ponieważ lek był na receptę, chorzy musieli najpierw iść do lekarza. Dla wielu pacjentów ten czas wyczekiwania na przyjęcie lekarstwa - wydłużony do kilkudziesięciu godzin - był prawdziwym źródłem cierpienia. Teraz na rynku pojawił się lek uroFuraginum, lek dostępny bez recepty, dzięki któremu można szybko walczyć z infekcją i przede wszystkim od ręki załagodzić uprzykrzający życie ból.

Komentarze

  • redakcja, 2011-11-25 08:37
    redakcja
    Kobiety, którym zdarza się cierpieć z powodu zapalenia układu moczowego mogą odetchnąć z ulgą. Tej jesieni w aptekach pojawił się uroFuraginum ? lek bez recepty, który stosuje się w infekcjach dolnych dróg moczowych. Do tej pory lek zawierający substancję czynną ? furaginę ? można było kupić jedynie na receptę. czytaj więcej
    Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij