Poprzedni artykuł: Dermabrazja, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe - to nie są zabiegi dl... Następny artykuł: Dogłębne nawilżanie skóry? Jest na to sposób!

5 nietypowych zastosowań kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej substancji. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko korygowanie wyglądu twarzy, przywracanie jej młodego wyglądu ale także nadanie powiązanej z pięknem symetrii. Z uwagi na szeroki wachlarz dostępnych na rynku różniących się gęstością oraz zdolnością modelowania tkanek preparatów, możliwości jest wiele. Większość pacjentów i pacjentek kojarzy kwas hialuronowy z powiększaniem ust oraz uwydatnianiem kości policzkowych, ma on jednak wiele innych, mniej typowych zastosowań.

Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o korygowaniu kształtu nosa. Jest to możliwe zarówno w przypadku potrzeby poprawy wyglądu po nieudanych zabiegach chirurgicznych jak również w celu korekcji wrodzonych defektów wyglądu tej okolicy.  Możliwa jest subtelna poprawa symetrii, nadanie odpowiedniego kształtu, przy większych defektach natomiast niezastąpiona pozostaje nadal chirurgia plastyczna.

Kolejnym, wartym uwagi, nietypowym wskazaniem do zastosowania kwasu hialuronowego jest modelowanie brody.  Zbyt krótka i cofnięta broda sprawia, że twarz a szczególnie profil stają się mniej atrakcyjne. Dzięki trwającemu kilka minut zabiegowi możliwe jest uzyskanie doskonałych efektów bez konieczności  przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji.

Do mniej typowych, aczkolwiek coraz częściej wykonywanych zabiegów należy modelowanie płatków uszu. Miejsce to choć bardzo małe i często pomijane, przykuwa wzrok zdradzając nasz wiek.  Dzięki podaniu w tej okolicy kwasu hialuronowego możliwe jest zarówno zwiększenie objętości płatków uszu jak również ujędrnienie skóry.

W procesie starzenia się twarzy, dochodzi do zaniku tkanki podskórnej oraz wiotczenia skóry. Wymienione zjawiska prowadzą do powstania zapadniętych dołów skroniowych, czego efektem jest surowy, niekiedy wychudzony wygląd. Podanie w tej okolicy kwasu hialuronowego wygładza rysy i nadaje młodzieńczy wygląd. Zabieg ten często też wykonywany jest u ludzi młodych w celu nadania twarzy łagodnego, bardziej harmonijnego wyglądu.

Ostatnim, co nie oznacza że najrzadszym nietypowym wskazaniem jest korekcja blizn pourazowych, chirurgicznych i potrądzikowych. Niekiedy, szczególnie w przypadku blizn  pourazowych, ubytki tkanek są tak duże, że konieczne jest podanie w tych okolicach kwasu hialuronowego, aby powierzchnia skóry stała się mniej zapadnięta, bardziej gładka. Zabieg wypełnienia blizny kwasem hialuronowym jest najczęściej ostatnim, wieńczącym leczenie etapem.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy to substancja znana od wielu lat i bardzo bezpieczna. Podana przez wykwalifikowanego lekarza w odpowiednim wskazaniu i dobrana indywidualnie do każdego pacjenta pozwala uzyskać niesamowite, porównywalne z efektami operacji plastycznych rezultaty. Czy to w przypadku powiększania ust, poprawy wyglądu brody lub policzków czy korekcji blizn, pozostaje najczęściej stosowanym na świecie wypełniaczem, którego efekty są przewidywalne i całkowicie odwracalne.  

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Szpital Ambroziak
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 111 50 05;
Tel.: +48 726 101 000
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia

Nasze propozycje