Poprzedni artykuł: Restylane Skinboosters – preparat o wielu twarzach Następny artykuł: Medycyna estetyczna bez tajemnic - zabiegi dla kobiet 45+

W Korei Południowej operację plastyczną powiek dostaje się za... zdaną maturę!

Medycyna estetyczna ,
,
, tagi: medycyna estetyczna, operacje plastyczne
Korea Południowa przoduje w liczbie wykonywanych operacji plastycznych. Przebojem jest blepharoplastyka, czyli zabieg zmieniający wygląd powiek, który rodzice fundują nastolatkom z okazji zakończenia liceum.

W Korei Południowej zabieg zmieniający wygląd powiek na bardziej „sympatyczny”, licealiści dostają w prezencie od rodziców za dobrze zdaną maturę.

W kraju, który słynie z operacji plastycznych, hitem jest blepharoplastyka, czyli „doklejenie” drugiej powieki, żeby optycznie powiększyć oczy. Koszt operacji: od 4 do 12 tys zł.

Większość Koreańczyków ma opadającą górną powiekę, co sprawia, że twarz wygląda na zniecierpliwioną albo urażoną.

Koreańczycy, którzy dbają o wygląd, uważając, że urodziwi ludzie mają większą szansę na sukces w życiu, konkurują ze sobą także ilością przebytych operacji plastycznych.

Opadające powieki sprawiają, że oczy wydają się mniejsze, a więc cała twarz robi w ich mniemaniu gorsze pierwsze wrażenie. 

Koreańczycy chcą upodobnić się do wielkookich gwiazd Hollywood, które ich zdaniem reprezentują bardziej pociągający kanon urody.

Rodzice, fundując pociechom operację, liczą więc na to, że lepiej poradzą sobie w miejscu pracy. 

Musimy przyznać, że nas ta "moda" przeraża. A wy co myślicie?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lipca 2018, 15:03

Nasze propozycje