Poprzedni artykuł: Medycyna estetyczna bez tajemnic - zabiegi dla kobiet 35+! Następny artykuł: 5 nietypowych zastosowań kwasu hialuronowego

Dermabrazja, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe - to nie są zabiegi dla wszystkich! Kto powinien się ich wystrzegać?

Medycyna estetyczna ,
,
, tagi: trądzik, medycyna estetyczna
Masz problem z trądzikiem? Nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są dla ciebie! Sprawdź, aby potem nie cierpieć.

Jesień uznaje się za najlepszy moment do wykonania zabiegów medycyny estetycznej. Tak, to prawda, jednak nie na wszystkie możemy sobie pozwolić. Powód? Wszystko zależy od skóry, dlatego dzisiaj skupiamy się na powszechnym problemie, jakim jest trądzik. Czy borykając się z nim powinniśmy szczególnie wystrzegać się jakiś zabiegów? Zapytaliśmy o to eksperta. 

Zobaczcie także:  Ta jedna zasada pozwoli Ci prawidłowo zadbać o skórę twarzy

Zabiegi medycyny estetycznej a trądzik

"Trądzik jest bardzo złożonym problemem i tak naprawdę każdy przypadek powinno się rozpatrywać indywidualnie. Trudno jest podać zabiegi medycyny estetycznej, do wykonania których jest on zawsze przeciwwskazaniem. Ale niektórych nie należy wykonywać, gdy mamy do czynienia z trądzikiem aktywnym, tzn. ze zmianami ropnymi, krostkami, grudkami, które obejmują większe partie twarzy. Należą do nich mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, dermabrazja - mówi nam Anna Lohmann, ekspert w dziedzinie pielęgnacji i dbania o urodę Biologique Recherche. - Są to wszystko zabiegi, które mogą spowodować zakażenie bakteryjne, czyli rozniesienie bakterii po całej twarzy i tym samym zaostrzyć przebieg choroby. Chodzi o to, że podczas wykonywania np. nakłucia można na igle roznieść bakterie także na niezmienione chorobowo miejsca. W przypadku mezoterapii, osacza itp. ostrzykuje się całą twarz miejsce przy miejscu. Dlatego przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu należy skonsultować się ze specjalistą.

Zobaczcie także:  Walczą z kurzymi łapkami, likwidują cienie- 6 hitowych kremów pod oczy

A jak dbać na co dzień o skórę trądzikową?  

"Dla skóry trądzikowej najważniejsza jest odpowiednia codzienna pielęgnacja i dobór właściwych kosmetyków, zapewniających skuteczną kurację, takich jak lotion, serum przeciwzapalne i zapobiegające pojawianiu się nowych zmian oraz krem dla skóry problemowej. Ich działanie powinno przede wszystkim regulować nadmierne wydzielanie sebum, łagodzić stany zapalne, ale również wspomagać jej odnowę, nawilżenie i przywracać odpowiednie czynności oraz pH skóry"- odpowiada Anna Lohmann, kosmetyczka Biologique Recherche. 

Foto:  iStock

zdjęcia: Fotolia

Zobaczcie kosmetyki do cery trądzikowej polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 czerwca 2018, 19:44

Nasze propozycje