Poprzedni artykuł: Marcin Prokop szczerze o medycynie estetycznej! Czy lubi kobiety, któr... Następny artykuł: Premiera książki dr Ambroziaka! Słynny lekarz zdradził nam, czego unik...

Korekta nosa w 5 minut bez skalpela? To możliwe i nie chodzi o żaden dziwny gadżet!

Medycyna estetyczna ,
,
, tagi: medycyna estetyczna, wypełniacze, korekta nosa
Masz kompleks "garbatego nosa", ale brak ci odwagi na operację? Ta metoda jest w stanie zdziałać cuda i nie wymaga użycia skalpela!

Trwała korekta nosa najczęściej wiąże się z koniecznością operacji chirurgicznej - jednak jej koszty są wysokie, a rekonwalescencja dość długa i bolesna. Nie każda z nas może i chce sobie na to pozwolić. Pokazywałyśmy wam pewien gadżet, który pozwala poprawić kształt nosa na kilka godzin, ale jego mechanizm działania budzi wątpliwości. Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie? Warto zwrócić uwagę na czasową korektę nosa za pomocą... wypełniacza.

"Nowy" nos bez skalpela?

Na łamach portalu Refinery29.com pojawiła się relacja z tego wciąż jeszcze mało popularnego zabiegu. Jazmin, pracująca jako stylistka w Los Angeles, dała się namówić swojemu lekarzowi na niechirurgiczną poprawę kształtu jej nieco garbatego nosa. Kobieta początkowo nie mogła uwierzyć, że istnieje taka możliwość, jednak gdy zobaczyła zdjęcia innych pacjentek po zabiegu, postanowiła spróbować. I to był dobry wybór!

Tego typu zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę nosa w kilku miejscach wypełniacza (często stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego), który następnie jest formowany przez lekarza w taki sposób, by maksymalnie zamaskować naturalny garb. Cała procedura rozpoczyna się od znieczulenia nosa za pomocą specjalnej maści. Jak opowiada Jazmin, następnie wstrzyknięto jej wypełniacz na koniuszku nosa i ręcznie ukształtowano. Całość zajęła około 5 minut i była praktycznie bezbolesna, zaś efekt - naprawdę imponujący. Tylko zobaczcie te zdjęcia:

Źródło zdjęcia: Refinery29.com

Proces gojenia po zabiegu był praktycznie niewidoczny i nieodczuwalny - już po kilku dniach Jazmin mogła cieszyć się "nowym" nosem. Zmiana, mimo że widoczna, okazała się na tyle subtelna, że nikt z jej znajomych nie podejrzewał jej o przeprowadzenie operacji, ale wiele osób zwróciło uwagę, że "lepiej wygląda". Jedynym przeciwwskazaniem lekarza było unikanie noszenia ciężkich oprawek okularów przez ok. 2 tygodnie po zabiegu.

Efekty takiej korekty utrzymują się ok. 1-2 lat, a koszt jest uzależniony od konkretnego gabinetu i użytego preparatu. Zabieg Jazmin kosztował 1500 $ (czyli ok. 6000 zł), jednak w ofertach polskich gabinetów znajdziemy oferty zaczynające się już od 1000 zł. To bez wątpienia rodzaj inwestycji, jednak wydaje nam się, że to ciekawe rozwiązanie dla kobiet mających kompleksy na tle swojego nosa i jednocześnie nie mające możliwości poddania się operacji.

Jeśli mimo wszystko zastanawiasz się nad chirurgiczną zmianą kształtu nosa, zajrzyj na forum wizaz.pl i poznaj opinie oraz doświadczenia naszych użytkowniczek.

Co sądzicie o takim zabiegu? Zdecydowałybyście się na taką korektę?

Zobacz też: Zaskakujący trik na wągry - ta dziewczyna usuwa je... nicią dentystyczną

Źródło zdjęcia głównego: Refinery29.com

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 02:53

Nasze propozycje