Poprzedni artykuł: Najlepsze zabiegi na jesień Następny artykuł: Medycyna estetyczna bez tajemnic - zabiegi dla kobiet 35+!

Modelowanie sylwetki - jesień to idealny czas, by zdążyć przed Sylwestrem

Noc sylwestrowa, magiczna noc, zabawa na której każda z nas chce czuć się wyjątkowo, olśniewać swoją urodą. Piękne stroje, fryzura, dopracowany makijaż, skrupulatnie zorganizowane specjalnie na ten wyjątkowy czas. Jednak często w ostatniej chwili dostrzegamy mankamenty swojej sylwetki, utratę jędrności skóry i irytujące fałdki tkanki tłuszczowej. Jesień to odpowiedni czas by zadbać o idealną formę swojego ciała.

Pożegnaj nadmiar tkanki tłuszczowej

Idealnym narzędziem ku temu jest zabieg Coolsculpting firmy Zeltiq czyli kriolipoliza. Większość z nas dostrzega niedoskonałości swojego ciała, ma problematyczne miejsca, które mimo ćwiczeń nie dają się zredukować. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy podbródka w nieinwazyjny i bezbolesny sposób można usunąć.

Coolsculpting firmy Zeltiq to całkowicie nieinwazyjny zabieg wykorzystujący zjawisko kriolipolizy czyli uszkadzania tkanki tłuszczowej pod wpływem niskich temperatur. Aby zabezpieczyć skórę przed odmrożeniem, a jednocześnie skutecznie likwidować tkankę tłuszczową, Zeltiq wyposażony jest w specjalne sensory.  Aplikator próżniowy zasysa tkankę do zagłębienia i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi. Urządzenie wyposażone jest w czujniki monitorujące stopień mrożenia tkanki tłuszczowej, tak by temperatura równomiernie była utrzymana w całym fałdzie. Najlepsze efekty zabiegu CoolSculpting firmy Zeltiq obserwuje się  u osób szczupłych z problematycznymi obszarami nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu potwierdzono badaniami klinicznymi.

Zaobserwowano redukcję grubości tkanki tłuszczowej średnio o 22,4%, bez towarzyszących długotrwałych powikłań. Większość działań niepożądanych takich jak rumień, zasinienia oraz osłabienie czucia w okolicy przyłożenia próżniowego aplikatora, ustępuje po około tygodniu od zabiegu. Wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej następuje w przeciągu 2-4 miesięcy. Zabieg jest jednorazowy, jednak pacjenci którzy chcieliby pogłębić efekt zabiegu mogą go powtórzyć nie wcześniej niż po kolejnych trzech miesiącach. Aby efekty zabiegów były trwałe niezbędne jest włączenie zdrowej diety i aktywnego trybu życia.

Zadbaj o jędrność

Nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia, że nie możemy w pełni cieszyć się doskonałą sylwetką i idealnym ciałem. Z upływem lat, a także po znaczącej redukcji tkanki tłuszczowej, nasza skóra traci jędrność, sprężystość i zdrowy wygląd. Pojawia się nadmiar skóry nad kolanami, w okolicy ramion, ud, łokci, brzuch wydaje się pomarszczony a piersi mniej jędrne. Dlatego idealnym uzupełnieniem zabiegu Coolsculpting jest zabieg Venus Legacy i Ultraformer.

Venus Legacy™ to najlepszy sposób na walkę z  cellulitem, utratą jędrności skóry oraz zmarszczkami przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej.  Łączy w sobie technologie wielobiegunowych fal radiowych oraz sprawdzoną metodę pulsacyjnego pola magnetycznego, dzięki czemu działanie odbywa się głębiej pod skórę. Zabieg pozwala na modelowanie sylwetki, ujędrnienie i przywrócenie sprężystości skóry całościowo jak również ze szczególnym uwzględnieniem  problematycznych miejsc. W celu uzyskania najlepszego efektu wymagana jest seria 6-10 zabiegów. Poprawa wyglądu skóry, większa elastyczności i napięcie widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Przełomem w walce z utratą jędrności skóry jest urządzenie Ultraformer, które wykorzystuje zogniskowaną falę ultradźwiękową do podgrzewania tkanek takich jak skóra, tkanka tłuszczowa, mięśnie  co prowadzi ostatecznie do ich obkurczenia. Ultraformer pozwala na uzyskanie efektu liftingu w całkowicie nieinwazyjny sposób. Urządzenie wyposażone jest w pięć przetworników, które ogniskują fale ultradźwiękowe na różnej głębokości. W zależności od warunków anatomicznych pacjenta oraz obszaru poddanego zabiegowi indywidualnie dobiera się procedurę zabiegową oraz rodzaje przetworników.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenie Ultraformer doskonale sprawdza się w walce z utratą sprężystości oraz jędrności skóry w praktycznie każdym obszarze. Wiotka skóra ramion, brzucha, ud, piersi odzyskuje zdrowy, młody wygląd. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Obszar poddany zabiegowi stopniowo ujędrnia się, dochodzi do przebudowy kolagenu i obkurczenia tkanek, a ostateczny efekt widoczny jest po ok. 90 dniach.

Nowy rok, wieczór sylwestrowy to doskonały pretekst by rozpocząć drogę do uzyskania idealnej sylwetki, zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i przywrócić jędrność skórze. Pamiętajmy jednak, że aby uzyskać najlepszy efekt, walkę o nowy wygląd należy podjąć minimum trzy miesiące wcześniej.

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa

Szpital Ambroziak
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno

Tel.: +48 22 111 50 05;
Tel.: +48 726 101 000
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia

Nasze propozycje