Poprzedni artykuł: Zabiegi, które dają natychmiastowy efekt: kwas hialuronowy Następny artykuł: Nietypowe zastosowania botoksu

Top 5. Najbardziej zaskakujące trendy w chirurgii plastycznej na całym świecie

Medycyna estetyczna ,
,
, tagi: medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, chirurgia estetyczna
Implanty piersi, odsysanie tłuszczu, lifting twarzy – operacje i zabiegi, które jeszcze dekadę czy dwie temu budziły u nas mieszane uczucia, z czasem stały się całkiem prozaiczne. Później świat zwrócił oczy na zabiegi przeznaczone dla młodych mam i dziwne procedury przeprowadzane w Azji. Chociaż kolejne lata przynoszą coraz to nowsze trendy, niektóre, opisane już niegdyś zjawiska nie przestają szokować. W zestawieniu przeczytacie o pięciu zaskakujących trendach w chirurgii estetycznej z różnych stron świata

Wydłużanie kończyn w Indiach

Dążąc do poprawy perspektyw w karierze lub życiu uczuciowym jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele, ale chyba nie tak wiele, jak w Indiach. W indyjskiej chirurgii estetycznej wykorzystuje się wynaleziony w ubiegłym wieku aparat Ilizarowa, który służy wydłużaniu kończyn. „Zabieg” wymaga chirurgicznego złamania kości, a następnie zamontowania aparatu składającego się z pierścieni i drutów, które stabilizują odłamy kostne. Pozwala on na przedłużenie nóg o 8 cm, jednak nieprawidłowo wykonany może prowadzić do infekcji, a nawet konieczności amputacji.

Czytaj też:  Cała prawda o filtrach przeciwsłonecznych. Które wybrać i jak je stosować

Zmiana rysów twarzy w Korei Południowej

Szalejąca popularność medycyny estetycznej w Korei Południowej przyczynia się do wzrostu PKB kraju, nikt nie jest więc chyba zdziwiony słysząc, że to właśnie w tym państwie operacjom plastycznym poddał się największy odsetek ludności.

W Korei Południowej powszechne są wszelkie operacje mające na celu zmianę wyglądu twarzy. Panuje tam moda na rysy kaukaskie, dlatego wśród hitów chirurgii plastycznej można wymienić operacje podbródka (pożądany kształt litery V), nosa (implanty) oraz oczu (zmiana kształtu oczu sprowadza się do ich powiększenia).

Powiększanie piersi i pośladków w Brazylii

Według statystyk z 2014 roku Brazylia zajmuje drugie co do ilości przeprowadzanych operacji plastycznych na świecie miejsce. Najczęściej zabiegom poddaje się tam obszary brzucha, pośladków i piersi, przy czym za jedną z najpopularniejszych operacji w Brazylii uważa się powiększanie pośladków. Innymi słowy, wzorem kobiecego piękna jest tam Jennifer Lopez z płaskim brzuchem, uwydatnionymi pośladkami i bujnymi piersiami. Z czasem brazylijski lifting pośladków, czyli autoprzeszczep tkanki tłuszczowej, stał się znany na całym świecie – zabieg przeprowadza się także w Polsce.

Operacje nosa w Iranie

Chociaż obecnie Iran kojarzy nam się z jedną z najbardziej konserwatywnych społeczności, błędem byłoby uważać, że nie przeprowadza się tam żadnych zabiegów estetycznych. Obok pigmentacji brwi i liposukcji bardzo dużą popularnością cieszą się tam operacje plastyczne nosa.

Czytaj też:  Co zrobić, żeby okulary nie zsuwały się z nosa?

Jest to po części związane z wymogiem skromniejszego stroju. Jak podaje Javad Amirizad z Irańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych i Estetycznych, wśród 40 tys. operacji plastycznych wykonywanych w Iranie ponad 60 proc. stanowią zabiegi z zakresu rynoplastyki.

Projektowanie waginy na Zachodzie

Wśród najbardziej zaskakujących trendów w chirurgii plastycznej na Zachodzie grzechem byłoby nie wymienić projektowania waginy, które zazwyczaj nie ma nic wspólnego ze wskazaniami zdrowotnymi. Jak podała już dwa lata temu brytyjska grupa Transform Cosmetic Surgery, co roku redukcji warg sromowych poddaje się ponad tysiąc kobiet w wieku 18-24 lat. Zazwyczaj zabiegi mają na celu uniknięcie efektu camel toe, który uwidacznia się zwłaszcza w trakcie noszenia stroju kąpielowego.

Czytaj też:  Pięć rzeczy, które powinnyście wiedzieć o kubeczkach menstruacyjnych

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2018, 10:43

Nasze propozycje