Poprzedni artykuł: Ujędrnij skórę na lato razem ze SkinClinic! Zobacz, jak wygląda zabieg... Następny artykuł: Piękno jest sztuką, czyli kiedy medycyna spotyka się ze sztuką. Cykl s...

Nie usta, nie biust, nie podbródek - nigdy nie zgadniecie, gdzie teraz kobiety wstrzykują sobie wypełniacze

Lubisz nosić ciężkie kolczyki, ale obawiasz się, ze ucierpią na tym twoje uszy? Bez obaw - współczesna medycyna estetyczna jest w stanie naprawić wszystko ;)

Stosowania wypełniaczy w tym konkretnym miejscu raczej się nie spodziewałyśmy. Nie usta, nie piersi, nawet nie pośladki - w ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o korekcji... płatków uszu. To nie żart - kobiety naprawdę to robią!

Korekcja płatków uszu - nowy trend w medycynie estetycznej?

Będąc przed 40-tką rzadko zastanawiamy się nad stanem naszych uszu - jednak czas nie oszczędza także tego niewielkiego obszaru skóry. Podczas gdy na wszelkie sposoby staramy się przeciwdziałać zmarszczkom, walczymy z opadającym owalem twarzy i szukamy sposobów na podwójny podbródek, lata noszenia ciężkiej biżuterii w połączeniu z naturalną utratą kolagenu mogą sprawić, że płatki uszu staną się rozciągnięte i pomarszczone. Odpowiedzią na ten problem są właśnie wypełniacze.

W gabinetach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej kobiet zainteresowanych "odmłodzeniem" uszu. W celu przywrócenia skórze elastyczności, ostrzykuje się płatek preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Tego typu zabiegi pozwalają wyraźnie poprawić wygląd uszu, nawet u starszych kobiet - zdjęcia mówią same za siebie:

Źródło zdjęć: Instagram

Według specjalistów, tego typu zabiegi są z oczywistych względów najpopularniejsze wśród kobiet po 40-tym roku życia, jednak w ostatnim czasie zaczyna się nimi interesować coraz więcej młodszych osób. Dwudziesto- i trzydziestolatki zgłaszają się do gabinetów chcąc "poprawić" sobie uszy. Z pewnością nie bez znaczenia jest tutaj wszechobecny piercing (tunele i plugi to częsty widok), na który decyduje się wielu nastolatków, które po kilku-kilkunastu latach żałują swojej decyzji i szukają możliwości "naprawy" wyrządzonych szkód.

Czy korekcja płatków uszu to przesada? Naszym zdaniem nie ma w tym niczego złego - w świecie, w którym z wyglądem zewnętrznym można zrobić niemal wszystko, a popularność zdobywają "żywe Barbie" i ludzie z rozmysłem upodabniający się np. do zwierząt, tego typu zabiegi raczej nie wydają się niczym szokującym. Jeśli pomogą wyleczyć kogoś z kompleksów - dlaczego nie?

Co sądzicie o tego typu zabiegach?

Zobacz też: Korekta nosa bez operacji? Z tym gadżetem to możliwe - rezultat jest szokujący!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 14:07

Nasze propozycje