Poprzedni artykuł: Gigi Hadid w wersji plus size? Internet oszalał na punkcie sobowtóra z... Następny artykuł: Melania Trump inspiruje się stylizacjami Kate Middleton?

Bolesne oparzenia i trwałe uszkodzenia skóry - modny gadżet z Instagrama może być bardzo niebezpieczny!

Moda,
,
, tagi: gadżety, instagram, smartfon, viral, oparzenie
Połyskujący gadżet do telefonu spowodował bolesne oparzenia u kilkudziesięciu osób! Też masz taki w domu?

Brokatowe obudowy do smartfonów od miesięcy pozostają jednym z modniejszych dodatków, po który sięgają tysiące kobiet i dziewczynek. Teraz jednak modny case znalazł się pod lupą specjalistów - okazało się, że może być... niebezpieczny!

Brokatowe obudowy na iPhone'y poparzyły kilkadziesiąt osób

Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) bada sprawę oparzeń wywołanych przez popularne obudowy na iPhone'y z ozdobnym, brokatowym płynem wewnątrz. Okazuje się, że połyskujący gadżet sprzedawany w niemal każdej sieciówce może spowodować ciężkie uszkodzenia skóry - w ostatnim czasie zgłoszono kilkadziesiąt przypadków oparzeń chemicznych, który spowodowała wyciekająca z obudowy ciecz. Wszystko z powodu zawartego w niej... kwasu.

Skandal dotyczy produktów chińskiej marki MixBin, której obudowy są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i Europie. Mimo, że w Polsce nie ma oficjalnej dystrybucji tych gadżetów, można je bez problemu kupić za pośrednictwem popularnych portali aukcyjnych, z uwielbianym przez Polaków AliExpress na czele. CPSC podaje, że tylko na terenie USA do ludzi trafiło ponad 260 tysięcy wadliwych etui.

Źródło zdjęcia: Twitter.com/@cassandracdiaz

Źródło zdjęcia: Twitter.com/@___queensteph

Zdjęcia poszkodowanych są przerażające - niektórzy zgłaszają, że po bliskim kontakcie z niefortunnym etuipozostały im blizny. Chiński producent póki co nie skomentował sprawy, ale biorąc pod uwagę rosnącą liczbę skarg oraz rozgłos, jaki zyskuje sprawa w internecie, reakcja prawdopodobnie będzie konieczna. My tymczasem ostrzegamy - uważajcie na internetowe zakupy, szczególnie z Chin. Jak widać, nigdy nie wiadomo, co znajduje się wewnątrz uroczego gadżetu...

Zobacz też: Blogerka oszukała fanów! Całe jej konto to fałsz

Dołącz do Klubu Recenzentki i jako pierwsza testuj kosmetyczne nowości!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram.com/loubling oraz Twitter.com/@femmettarius

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lipca 2018, 05:22

Nasze propozycje