Poprzedni artykuł: Znalazłyśmy dla Was 8 świetnych bluz na wiosnę. Wszystkie w promocyjne... Następny artykuł: To bez wątpienia ulubiona torebka polskich gwiazd. Noszą ją Szostak, R...

Kolejny modowy skandal! Ukochana sieciówka blogerek została oskarżona o plagiat!

Moda,
,
, tagi: puma, podróbki, forever21
Znanej sieciówce zarzucono skopiowanie butów z kolekcji Rihanny dla marki Puma. I wcale nie chodzi o Zarę!

Forever 21 - kultowa amerykańska marka modowa została oskarżona o plagiat! W Polsce ta marka jest dopiero od kilku tygodni. Jej oficjalne otwarcie w warszawskiej galerii handlowej przyciągnęło wiele gwiazd. Jednak ostatnio nazwa sieciówki pojawia się w mediach w nieco mniej przyjemnym kontekście. Inny modowy gigant, Puma, oskarżył Forver21 o  to,  że sieciówka skopiowała kilka modeli butów, które pojawiły się w kolekcji Rihanny dla Pumy.

Czy sieciówka dopuściła się plagiatu?

Rzeczywiście, w ofercie Forever 21 pojawiły się klapki i sneakersy, które mocno przypominają te stworzone przez Pumę. Chodzi zwłaszcza o różowy model z satynową kokardą - wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Wprawdzie pojęcie "inspiracji" w branży modowej jest dość szerokie, ale w tym przypadku marka chyba rzeczywiście poszła o krok za daleko.

Klapki na pierwszy rzut oka wyglądają jak skopiowane, ale Puma dopatrzyła się też nadmiernego podobieństwa do swoich produktów w innych modelach obuwia z Forever21:

Cóż, jesteśmy w stanie zrozumieć zdenerwowanie Pumy. Gdy za oryginalne buty z kolekcji Rihanny trzeba zapłacić nawet 100$ (ok. 400 zł), "wersja ekonomiczna" z Forever 21 to koszt maksymalnie 25$ (ok. 100 zł). Puma mówi wprost o kopiowaniu pomysłów i zdecydowała o wkroczeniu na drogę sądową - domaga się od sieciówki wycofania produktów z oferty i przekazania wszystkich zysków z ich dotychczasowej sprzedaży.

Chociaż kopiowanie popularnych modeli drogich ubrań i dodatków przez sieciówki jest dość powszechnym zjawiskiem, wygląda na to, że tym razem żarty się skończyły - przynajmniej z perspektywy Pumy, która szykuje się do ostrej walki o swoje pomysły. Kilka tygodni temu pozew otrzymał też nieobecny już w naszym kraju Topshop. Batalia sądowa z pewnością potrwa, ale jeśli Puma wygra, to być może kolekcje sieciówek będą niedługo wyglądały zupełnie inaczej...

Co sądzicie o oskarżeniach Pumy wobec Forever 21? Uważacie, że są słuszne?

Zobacz też: Oto najmodniejsze bluzki z odkrytymi ramionami z sieciówe. Już od 40 złotych!

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 16:33

Nasze propozycje