Poprzedni artykuł: Jako nastolatka głodziła się, by nosić rozmiar 0. Teraz nosi ubrania X... Następny artykuł: Martyna Wojciechowska w najmodniejszej bluzce sezonu! My też taką chce...

Ten dodatek to hit na wiosnę! Noszą go wszyscy - ale ma związek nie tylko z modą...

Moda,
,
, tagi: dodatki, instagram trend, bandanka
Świat mody - a w raz z nim internauci - oszalał na punkcie białej bandanki. Jednak ten trend jest inny niż wszystkie, bo chodzi w nim o coś więcej, niż modny wygląd.

Nie żadna torebka, nie biżuteria - wszystko wskazuje na to, że hitowym dodatkiem tej wiosny będzie... biała bandanka. Pod hashtagiem #tiedtogether znajdziemy tysiące zdjęć najróżniejszych stylizacji, które łączy obecność białej chustki z nadrukiem. Niepozorna bandana to jednak coś więcej, niż kolejny wymysł fashionistów - to rodzaj akcji społecznej, mającej zachęcać ludzi do wznoszenia się ponad podziały i okazywanie solidarności.

Ruch #tiedtogether zadebiutował na tygodniu mody w Stanach Zjednoczonych, co jest czytelnym sygnałem, że ma on bezpośredni związek z polityką prowadzoną przez prezydenta Donalda Trumpa (zwłaszcza w kontekście imigrantów). Na pokazie marki Tommy Hilfiger wszystkie modelki miały przewiązane na nadgarstkach białe bandany. Do zaangażowania się w akcję zaproszono przedstawicieli świata mody i mediów oraz zwykłych ludzi, którzy szybko odpowiedzieli na apel, włączając bandanę do swoich stylizacji.

Akcja została wymyślona przez redakcję Business of Fashion, która na łamach swojego portalu objaśniła zasady. Są one bardzo proste - wystarczy wrzucić do sieci zdjęcie z białą bandanką i opisać je hashtagiem #tiedtogether. Uczestnicy manifestują w ten sposób wiarę w trwałość więzów międzyludzkim bez względu na płeć, rasę, wyznanie i orientację seksualną. Do akcji włączyły się tysiące ludzi - pośród nich wiele znanych nazwisk, takich jak Gigi Hadid czy Donatella Versace.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie zdjęcia - czy także dołączycie do akcji?

Zobacz też: 8 kobiecych ubrań, dzięki którym zawrócisz w głowie facetom!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2018, 12:03

Nasze propozycje