Poprzedni artykuł: Na Złotych Globach pojawiła się Polka i... zaliczyła wpadkę. Znacie ją... Następny artykuł: Suknie ślubne tej marki zazwyczaj są przepiękne, ale to właśnie ona st...

H&M w ogniu krytyki. Wszystko przez pozornie zwyczajną bluzę z napisem

Moda,
,
, tagi: H&M
"Najfajniejsza małpka w dżungli" - to napis, który nadrukowano na bluzie z dziecięcej kolekcji H&M. Na pozór nie ma w nim nic kontrowersyjnego, ale na stronie marki był w nią ubrany czarnoskóry chłopiec. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

Ostatnie dni z pewnością nie są najlepszym czasem dla H&M, a już na pewno nie w kwestii wizerunkowej. Wszystko za sprawą bluzy z dziecięcego działu dla chłopców z napisem "Coolest Monkey In The Jungle" (tłum. najfajniejsza małpka w dżungli), którą w sklepie internetowym marki prezentował czarnoskóry chłopiec. W internecie zawrzało natychmiast, a H&M został oskarżony o rasizm. Głos w sprawie zabrali nie tylko zwyczajni użytkownicy mediów społecznościowych, ale m.in. piosenkarz The Weeknd.

Obudziłem się dziś rano zaszokowany i zawstydzony tym zdjęciem. Jestem głęboko urażony i nigdy już nie będę współpracować z H&M - napisał The Weeknd na Twitterze.

Kontrowersje wokół bluzy z H&M "Coolest Monkey In The Jungle"

Zdjęcie bluzy bardzo szybko zniknęło ze strony internetowej H&M, a marka zadeklarowała, że produkt został całkowicie wycofany ze sprzedaży. Wystosowano także specjalne oświadczenie.

Wszystkie zdjęcia tej bluzy zostały usunięte z kanałów H&M. Przepraszamy każdego, kto poczuł się urażony. [...]  To oczywiste, że nasze procedury nie były przestrzegane prawidłowo. To niezaprzeczalne. Dokładnie zgłębimy, dlaczego do tego doszło, aby zapobiec popełnienia podobnego błędu w przyszłości - czytamy w oświadczeniu wydanym przez markę.

O podobnych "skandalach", z popularnymi sieciówkami w roli głównej, głośno jest dość często. Wszyscy pamiętamy dżinsową spódnicę z Zary z rzekomo rasistowskim symbolem czy koszulę z Reserved przypominającą nazistowski mundur. Dziwi nas, że częstotliwość podobnych wpadek jest tak wysoka. Zanim produkt trafi na stronę internetową sklepu musi przecież przejść przez wiele etapów - począwszy od produkcji, po sesję zdjęciową oraz obróbkę zdjęć. Dziwne więc, że nikt wcześniej nie zauważył problemu ze zdjęciem czarnoskórego chłopczyka.

Zobacz także: Od Warnke po Szostak i Rozenek-Majdan - oto bluza, którą w tym sezonie noszą wszystkie gwiazdy

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

 Źródło zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 października 2018, 14:45

Nasze propozycje