Poprzedni artykuł: Kożuchowska i Steczkowska w takich samych kozakach! To nie luksusowa m... Następny artykuł: To najpopularniejszy pierścionek zaręczynowy na Pintereście. Cena was...

Popularna sieciówka dla nastolatek na skraju bankructwa! O jakiej marce mowa?

Moda, , tagi: Claire's, sieciówki
Nad marka Claire's pojawiły się czarne chmury. Jeśli brand w ciągu roku nie ureguluje gigantycznego zadłużenia, będzie musiał ogłosić bankructwo.

Na pewno doskonale kojarzycie sklepy z szyldem "Claire's". Marka kierowana jest głównie dla nastolatek, a sklepy kuszą dużym wyborem różnego rodzaju gadżetów, biżuterii, akcesoriów, a także kosmetyków. Kiedyś "Claire's" cieszyło się dość dużą popularnością, ale ostatnio sieciówka ma poważne problemy. Jeszcze w 2007 roku firma mogła pochwalić się gwałtownym wzrostem zysków, a w okresie od 2010 do 2013 udało się otworzyć aż 350 nowych sklepów. Jednak już w 2017 roku głośno było o pierwszych problemach sieciówki i o gigantycznym zadłużeniu, które tylko się powiększało. 

Claire's bankrutuje?

Według informacji agencji prasowej Bloomberg - obecnie dług firmy jest aż dziesięciokrotnie wyższy niż jej dochód. Wynosi na ten moment wynosi 2,2 miliardy dolarów, czyli około 7,7 miliarda złotych! Jeśli zadłużenie nie zostanie uregulowane do połowy marca przyszłego roku, sieciówka będzie musiała ogłosić upadłość.

Claire's ma 4220 sklepów na świecie w tym ponad 20 w Polsce. Na ten moment nie wiadomo nic o potencjalnym zamykaniu salonów.  Nas problemy marki właściwie nie dziwią - asortyment Claire's jest dość drogi, a biżuterię czy gadżety w postaci np. case'ów na telefon w obecnych czasach łatwiej (i taniej!) jest zamówić przez internet. Tęskniłybyście za marką?

Zobacz także: Kolejny hit z kolekcji Zary. Ta sukienka wyprzedała się online, w sklepach ostatnie sztuki

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 grudnia 2018, 23:51

Zobacz także

Nasze propozycje