Poprzedni artykuł: To jedyne buty na obcasie, w których przechodzisz cały dzień. Teraz są... Następny artykuł: Małgorzata Rozenek-Majdan i Natalia Siwiec w identycznej bluzce. Gdzie...

Plagiat czy niefortunny zbieg okoliczności? Reserved po raz kolejny tłumaczy się ze swojej kolekcji

Moda,
,
, tagi: Reserved, Filip Chajzer
Kolejny dzień, kolejna sieciówkowa afera? Tym razem chodzi o koszulkę z Reserved i bluzę marki Filipa Chajzera.

Czy marka Reserved zainspirowała się projektem Filipa Chajzera? Wczoraj oburzenie w sieci wzbudziła dżinsowa spódnica z Zary, a teraz ze swojego projektu tłumaczyła się kolejna marka. Filip Chajzer na swoim facebookowym profilu opublikował zdjęcie t-shirtu z Reserved, który jest niemal identyczny do bluzy z oferty marki dziennikarza – TAKA AKCJA.

Wchodzę do Reserved w mojej ulubionej bluzie TAKA AKCJA i co widzę? Taki zabawny zbieg okoliczności – pisał w opisie do zdjęcia Filip Chajzer.

Koszulka z nadrukiem Fiata 126p - kto ma rację?

Pod zdjęciem, które dziennikarz opublikował na Facebooku natychmiast pojawiły się setki komentarzy. Użytkownicy zwracają uwagę, że rysunki na bluzie i koszulce istotnie są bardzo podobne, ale należy zaznaczyć, że samo hasło i nadruk Fiata 126p są dość popularne i po prostu często wykorzystywane. Sam Filip Chajzer odcina się od zarzucania marce plagiatu i całą sprawę obraca w żart.

Dla jasności, nie zarzucam plagiatu, nie jest wielkim wysiłkiem intelektualnym skojarzenie hasła "mały ale wariat" z maluchem... Nie my pierwsi, nie ostatni, to raczej zabawny zbieg okoliczności ;))) – wyjaśniał Chajzer w komentarzu.

Na sprawę zareagowali także przedstawiciele Reserved, którzy tłumaczą, że produkcję koszulki zlecono już w lipcu, a bluza marki TAKA AKCJA to projekt z grudnia ubiegłego roku.

Koszulka marki Reserved, którą sfotografował pan Filip Chajzer w jednym z naszych salonów, została zaprojektowana, a jej produkcja zlecona, w lipcu ubiegłego roku, czyli zdecydowanie wcześniej zanim pan Filip uruchomił sprzedaż on-line w branży odzieżowej. […] W związku z powyższym, jakiekolwiek sugestie dotyczące plagiatu z naszej strony, czy nawet inspiracji modelu Reserved projektem pana Filipa, są niezgodne z prawdą i godzą w wizerunek naszej firmy - tłumaczy Paulina Chlewicka, rzecznik LPP w rozmowie z wp.pl.

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć kto ma rację, ale chyba nie o to w tym chodzi, bo nawet dziennikarz obraca sprawę w żart i prawdopodobnie sam nie spodziewał się, że niepozorne zdjęcie wywoła taką burzę w internecie. A żyjemy przecież w czasach kiedy spódnica lub koszulka w mgnieniu oka wywołują skandal. ;)

Poznaj najgorętsze trendy beauty! Pobierz Trendbook Wizaz.pl - pierwszy taki w Polsce!

Pielęgnacja twarzy dla mężczyzn:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lipca 2018, 05:28

Nasze propozycje