Poprzedni artykuł: Jaki strój kąpielowy najbardziej zachwyca mężczyzn? Wcale nie bikini,... Następny artykuł: To jedyne buty na obcasie, w których przechodzisz cały dzień. Teraz są...

Ta supermodna dżinsowa spódnica z Zary wywołała burzę w sieci! A wszystko przez...

Moda,
,
, tagi: Zara, Dżinsowa mini, spódnica mini
Kolejna afera z popularną sieciówką w tle. Tym razem w ogniu krytyki znalazła się Zara i pewna dżinsowa spódnica.

Dżinsowa spódnica z Zary wygląda bardzo niepozornie - jest wykonana z postrzępionego dżinsu, ma długość mini i bardzo modne kolorowe naszywki. I to właśnie owe naszywki spowodowały kryzys wizerunkowy popularnej sieciówki. Na spódnicy umieszczono żabę Pepe, która obecnie jest uznawana za "symbol nienawiści".

Po raz pierwszy wizerunek żaby pojawił się w kreskówce "Boy's Club", później stał się popularnym memem, który z biegiem lat zyskał złą sławę. Żabę zaczęto umieszczać na obrazkach związanych z dyskryminacją rasową oraz popularyzacją szkodliwych społecznie idei politycznych. Jak informuje Metro UK - mem bardzo często używany jest przez białych suprenacjonistów, czyli ruch uznający wyższość białej rasy nad innymi oraz sprzeciwiający się mieszaniu ras. Ostatecznie wizerunek żaby został wpisany na listę symboli nienawiści przez amerykańską Ligę Przeciwko Zniesławieniu. 

Dżinsowa spódnica - Zara - 139 zł 

Kontrowersje wokół spódnicy z Zary

Umieszczenie kontrowersyjnego symbolu na dżinsowej spódnicy musiało wzbudzić oburzenie wśród klientów sieciówki. Ci zarzucają Zarze, że stara się z symbolu nienawiści uczynić coś "trendy"

Zara naprawdę poszła za daleko próbując sprzedać spódnicę z wizerunkiem żaby Pepe, najwyraźniej nieświadoma (?) jego obecnych konotacji - pisała jedna z użytkowniczek Twittera. 

Wielu komentujących wpis twierdzi jednak, że cała afera jest sztuczna, a w spódnicy doszukano się negatywnego znaczenia na siłę. Zara wykorzystała wizerunek żaby Pepe bez kontrowersyjnych modyfikacji zanim jeszcze stała się symbolem nienawiści, a wiele osób jest zwyczajnie nieświadoma jego podwójnego znaczenia. Mimo wszystko spódnica szybko zniknęła z amerykańskiej strony Zary, a niesmak wokół zdarzenia pozostał. Byłyście świadome tego, że ten popularny mem uznawany jest za symbol nienawiści? 

Poznaj najgorętsze trendy beauty! Pobierz Trendbook Wizaz.pl - pierwszy taki w Polsce!

Źródło zdjęć: Zara 

Planujesz odsłonić nogi na wiosnę? Wypróbuj nawilżające balsamy do ciała:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 września 2018, 01:34

Nasze propozycje