Poprzedni artykuł: Poznaj wyniki testu Garnier Miracle Cream Noc! Następny artykuł: Rajstopy w sprayu i balsamy koloryzujące do ciała, które pokochasz!

12 kremów z filtrem przeciwsłonecznym dla kochających słońce!

Wszystkie uwielbiamy piękną, słoneczną pogodę, jednak niewiele z nas myśli o negatywnych skutkach opalania. Jeśli chcesz mieć zdrową opaleniznę zawsze pamiętaj o kremie do opalania. Oto 12 kosmetyków do ciała z filtrem przeciwsłonecznym.

Jak działa promieniowanie słoneczne na skórę:

  • Promieniowanie UVA – przenika do skóry właściwej; przyśpiesza fotostarzenie skóry, degraduje włókna kolagenu i elastyny, i powoduje raka skóry. Może powodować fotodermatozy i alergie posłoneczne oraz przebarwienia.
  • Promieniowanie UVB – dociera do zewnętrznej warstwy naskórka; odpowiada za opaleniznę, poparzenia słoneczne, rumień i raka skóry.
  • Infrared (IR) – dociera do głębokich warstw skóry; odpowiada za miejscowe przegrzewanie skóry, degradację kolagenu i elastyn y, fotostarzenie skóry, powstawanie reakcji zapalnych.

Polecamy kremy z filtrem do skóry tłustej, które mają lekką konsystencję, 20 kremów z filtrem do opalania oraz 5 zasad bezpiecznego opalania

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 listopada 2018, 13:34

Nasze propozycje