Wróć do spisu ABC pielęgnacji

Intymna depilacja

Depilacja bikini staje się coraz popularniejsza, jednak wiele osób nadal ma problem z wyborem odpowiedniej metody. Na wizażowym forum jak grzyby po deszczu pojawiają się wątki z pytaniami jak pozbyć się niechcianych włosków z okolicy bikini.
Intymna depilacja

Maszynka do golenia oraz krem rozpuszczający włoski to metody dające krótkotrwałe efekty. Włoski bardzo szybko odrastają, a częste golenie u większości osób powoduje podrażnienia skóry. Kremy natomiast mogą uczulać i ciężko nimi zrobić dokładną, głęboką depilację.

Depilacja laserowa jest dość kosztowna – trzeba wykupić serię zabiegów, a niekiedy po np. 2 latach należy wybrać się na zabieg utrwalający. Osoby z jasnymi włoskami nie mogą korzystać ze wszystkich laserów (np. IPL).

Co w takim razie wybrać, aby pozbyć się włosków? Polecamy wizytę u doświadczonej kosmetyczki, która szybko i skutecznie pozbędzie się niechcianego owłosienia. Do wyboru mamy ciepły wosk oraz pastę cukrową. Te metody pozwalają na dokładaną i szybką depilację miejsc intymnych – trwa ona ok. 15 minut i starcza na 4-6 tygodni. Włoski odrastają słabsze i cieńsze, każda kolejna depilacja jest więc o wiele mniej bolesna.

Jaka jest różnica pomiędzy woskiem a pastą cukrową?

Wosk jest o wiele bardziej powszechny, nie wszystkie gabinety oferują depilację pastą cukrową. Jest ona droższa od wosku, ale usuwa o wiele krótsze włoski niż wosk. Zalecaną długością włosków do depilacji woskiem jest 1cm, do pasty 0,5cm. Pasta nie przykleja się do skóry i jej nie podrażnia, więc można nią depilować kilka razy w jednym miejscu. Nakładana jest na mniejszy obszar skóry, więc depilacja trwa dłużej niż w przypadku wosku.

Wosk jest o wiele tańszą metodą, niestety trzeba pozwolić, aby włoski odrosły niemal w całości. Gabinety oferują różnego rodzaju woski – np. azulenowy do wrażliwej skóry, różany do skóry naczynkowej, chlorofilowy łagodzący podrażnienia i pielęgnujący skórę, woski zapachowe np. czekoladowy, miodowy.

U kosmetyczki czy w domu?

Polecamy depilację w salonie kosmetycznym. Domowa depilacja trwa o wiele dłużej niż u doświadczonej kosmetyczki. Ciężko usunąć dokładnie wszystkie włoski, zwłaszcza przy głębokiej depilacji – ciężko jedną ręką napiąć skórę, a drugą zerwać dokładnie pasek.

Cennik

Depilacja woskiem to koszt od 25 do 60zł, depilacja pastą cukrową może kosztować nawet 150zł (w ekskluzywnym salonie; w zwykłych salonach koszt to ok. 80zł)! Oczywiście wszystkie ceny zależą od salonu i miasta – im większe miasto tym drożej. Im głębsza depilacja tym wyższa cena – najdroższa jest oczywiście depilacja brazylijska, czyli całkowite usunięcie włosków z okolic intymnych.

Zobacz dyskusje na temat depilacji bikini na naszym forum

Depilacja bikini

Pełna depilacja bikini

Depilacja laserowa

Blizny po depilacji

Depilacja okolic bikini - metody i problemy

Depilacja ciemnych włosków

Autor: Magda Borucińska
Zdjecia: Agencja Free

 • Oceń artykuł:
  Wszystkich ocen: 607

Komentarze

 • amarenamena666, 2014-01-16 14:35
  amarenamena666
  O nie tylko nie wosk :D :mad: Ja robie sobie depilacje sama woskiem '' wąsika '' i boli boli boli. A co dopiero o myszce ?:D hahah nie.:brzydal:
  Zgłoś
 • natalkab6, 2011-10-19 10:05
  natalkab6
  Nie rozumiem jak można pisać, ze lepsza jest depilacja woskiem od IPLa. 1. Koszt jednorazowy: wosk 30-50 IPL od 95 2. Bolesność: wosk-wiadomo ;) IPL mała 3. Częstotliwość: wosk co 2-3 tyg IPL co 4-6tyg 4. Efekt końcowy: wosk nie ma, IPL-spokój na kilka lat bez wrastających się włosków, bez podrażnień. Podsumowujac: na wosk wydamy w ciągu 5mies. srednio 350zł na IPLa w tym samym czasie 475zł (czasami nawet i mniej bo kupując w pakiecie wychodzi taniej). Dokładamy ok 125zł a efekt mamy na ok 4-5 lat.
  Zgłoś
 • megalija, 2010-09-03 18:06
  megalija
  Twój post mnie powalił. ale zgadzam sie w 100%. kto nas w to wrobil ? :)
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij