Wróć do spisu ABC pielęgnacji

Jak wykonać odmładzający i nawilżający masaż twarzy?

Masaż twarzy działa skuteczniej niż niejeden krem. W połączeniu z serum odmładzającym potrafi zdziałać cuda. Anastasia Achilleos, kosmetyczka gwiazd i ekspert marki Olay w dziedzinie pielęgnacji skóry twarzy, stworzyła specjalny masaż twarzy, który odmładza i nawilża skórę. Przeczytaj jej porady i naucz się jak odpowiednio masować twarz.

Domowy masaż twarzy według Anastasii Achilleos

1masaż-twarzy-krok1

Krok 1: Nawilżanie skóry

Nałóż krem ujędrniająco – modelujący na dłonie. Ułóż ręce w pozycji „jak do klaskania”, pionowo, poniżej brody. Połóż dłonie na policzkach, przesuwając je ku górze, aż do skroni. Przesuń koniuszki palców do wewnętrznych kącików powiek. Okrąż oczy kilkakrotnie cały czas delikatnie masując. Czynność powtórz na szyi i dekolcie.

2masaż-twarzy-krok2

Krok 2: Pielęgnacja skóry

Nałóż dwie porcje serum na opuszki palców i rozprowadź kosmetyk po twarzy. Wklep serum w całą powierzchnię czoła, następnie w okolice oczu. Przesuń opuszki palców od nasady nosa przez policzki, po zewnętrznej stronie uszu, w dół aż do brody, cały czas energicznie wklepując. Wklep kosmetyk również na szyję i dekolt.

Następny etap polega na delikatnym uciskaniu skóry. Zacznij od czoła, naciskaj delikatnie i utrzymuj ucisk przez 3 sekundy. Powtórz czynność wzdłuż linii czoła, pozwalając skórze wchłonąć serum. Ten sam ruch wykonuj w okolicy oczu, na policzkach i w okolicy ust, subtelnie uciskając i wolno licząc do trzech.

Wyciśnij jeszcze jedną porcję kosmetyku na koniuszki palców, ogrzej ją, a następnie nałóż okrężnym ruchem na czoło. Przesuń dłonie w górę czoła okrążając obszar oczu, poprzez nasadę nosa i w dół, w stronę ust. Na brodzie skrzyżuj ręce, przesuń dłonie w stronę karku, a następnie poprzez dekolt aż do mostka, cały czas delikatnie masując skórę.

3masaż-twarzy-krok3

Krok 3: Odnowa skóry

Na koniec wyciśnij 2-3 porcje serum na opuszki palców i rozprowadź po twarzy, szyi i dekolcie. Następnie zasłoń twarz i uciskając delikatnie przesuń dłonie po całej twarzy i rozprowadź na skórze produkt. Nie ma konieczności intensywnego wmasowywania kosmetyku, wystarczy delikatny dotyk, tak aby skóra wchłonęła serum.

Opracowane na podstawie mat. prasowych Olay

Autor: Magda Borucińska

Komentarze

 • studiokosmetyki, 2014-11-21 19:18
  studiokosmetyki
  Każdy masaż to przyjemność dla ciała i ducha (wyłączając oczywiście masaże specjalistyczne). Masaż świetnie odżywia, dotlenia i pobudza krążenie. Ułatwia wydalanie toksyn i usuwa zmęczenie. Ogólnei same plusy. Polecam:-)
  Zgłoś
 • maly_okruszek, 2012-08-15 17:56
  maly_okruszek
  Trzeba będzie spróbować :) Prawie każdy masaż jest przyjemny :) Zwłaszcza masaż pleców i głowy :)
  Zgłoś
 • Korah, 2012-08-10 10:04
  Korah
  Masaż działa zbawiennie, naprawdę odmładza i to spektakularnie. Wystarczą 2-3 minutki poświęcić wieczorami 1-2 raz w tygodniu, niesamowite efekty są widoczne już po pierwszym razie, oczywiście dopiero rano po przebudzeniu. Ja masuję twarz metodą podszczypywania z użyciem serum lub olejku do masażu twarzy Essentially Yours, polecam.
  Zgłoś

Najnowsze artykuły

Ostatnio dodane nowości

Konkursy i testywięcej »

Wydarzenia i Promocjewięcej »


Zamknij