Poprzedni artykuł: Przebarwienia po wakacjach? Te kosmetyki sprawią, że szybko się z nimi... Następny artykuł: Nowy hit Instagrama? Ten gadżet sprawi, że twoje piersi będą jędrne i...

Ta darmowa aplikacja oceni wiek skóry i sprawdzi, czy twoje kosmetyki naprawdę działają!

Nie jesteś pewna, czy twoje kosmetyki działają tak, jak powinny? Ta aplikacja pomoże ci ocenić, czy dobrze inwestujesz swoje pieniądze :)

Czy smartfon może ocenić, w jakiej kondycji jest twoja skóra? Okazuje się, że nie tylko - z jego pomocą możesz dowiedzieć się też, czy najnowszy, drogi kosmetyk, który właśnie kupiłaś rzeczywiście spełnia swoje zadanie. Wszystko dzięki jednej, darmowej aplikacji :)

Zobacz też: Ten kosmetyk to prawdziwy hit! Poznaj wyniki testu NIVEA Silk Mousse!

Aplikacja mobilna, która ocenia kondycję skóry

Miałyśmy już do czynienia z programami, które pomagały dobrać nam odpowiedni makijaż - jeden z nich pozwala wręcz na "skopiowanie" cudzego makeupu (np. gwiazdy) i sprawdzenie, jak wyglądałby na naszej twarzy. Prawdziwą kopalnią inspiracji są też Looki Wizażanek - niedawno wprowadzona funkcjonalność w katalogu Kosmetyku Wszech Czasów, która pozwala na dodawanie zdjęć makijaży i oznaczanie wykorzystanych w tym celu produktów

Wreszcie przyszedł też czas na mobilną... pielęgnację. Ocena kondycji skóry za pomocą kilku kliknięć? Nie ma sprawy - ta aplikacja błyskawicznie to załatwi

Mowa o popularnej, bezpłatnej apce YouCam Makeup, która zyskała nową, interesują funkcję Skin Diary. Jak to działa? Wystarczy zezwolić programowi na dostęp do przedniej kamerki i ustawić się w dobrym, dziennym oświetleniu. Narzędzie błyskawicznie zeskanuje naszą twarz i szczegółowo zanalizuje stan cery. Ocena odbywa się na podstawie czterech kluczowych kategorii: niedoskonałości, zmarszczek, tekstury skóry i cieni pod oczami. Im wyższa ocena w każdej kategorii na 100-punktowej skali, tym lepiej dla nas. Na podstawie tych danych program oblicza też "ogólne zdrowie skóry" i szacuje jej wiek.

Źródło zdjęcia: cosmopolitan.com

Jedną z opcji jest też "mapa" - aplikacja wskaże nam konkretne obszary na naszej twarzy, gdzie zlokalizowała problemy, obrysowując np. cienie i kropkując niedoskonałości. Jednak naszym zdaniem najciekawsza jest funkcja "pamiętnika" - możemy zapisywać codzienne analizy (ważne, by skany były robione w miarę możliwości w tym samym miejscu i podobnym oświetleniu), a program będzie nam wskazywał zmiany, które zachodzą w naszej skórze na przestrzeni czasu, obrazując je szczegółowymi wykresami.

W ten sposób możemy sprawdzić, jak rzeczywiście działa nasza pielęgnacja - czy kosmetyki, które stosujemy, przynoszą realne korzyści? Jeśli wprowadzamy zmiany i np. kupujemy nowe produkty, z pomocą Skin Diary będziemy mogły zorientować się, na ile sprawdzają się w przypadku naszej cery. W ten sposób będziemy mogły wyeliminować niepotrzebne, mało skuteczne kosmetyki i odkryć prawdziwe "perełki" :)

Musimy przyznać, że bardzo spodobała nam się ta zabawa - was też zachęcamy do wypróbowania. Aplikacja jest darmowa i - co równie ważne - dostępna zarówno dla systemu iOS jak i Android.

Zobacz też: Zaskakująco prosty sposób na trądzik i rozszerzone pory - pokochasz ten trik!

Dołącz do Klubu Recenzentki i jako pierwsza testuj kosmetyczne nowości!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane maseczki do twarzy z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 czerwca 2018, 16:07

Nasze propozycje