Poprzedni artykuł: HOT: dieta, która redukuje trądzik Następny artykuł: Skin UP Verona - perfekcyjnie ujędrnia i odmładza skórę!

Azjatycka pielęgnacja twarzy

Najpierw pielęgnacja, potem makijaż – to motto wielu Koreanek. Nic więc dziwnego, że uchodzą one za jedne z najbardziej zadbanych kobiet na świecie. Wielowarstwowe nakładanie kosmetyków zawsze w odpowiedniej kolejności przynosi efekty w postaci zdrowej skóry, której nie potrzeba mocnego makijażu.

Wiecznie zabiegane Europejki szukają błyskawicznych rozwiązań i wielofunkcyjnych kosmetyków, dzięki którym zaoszczędzą cenny czas. Ciężko uwierzyć, że rytuał pielęgnacyjny Koreanek składa się nawet z 18 kroków! Podstawą jest odpowiednie oczyszczenie skóry.

Dwuetapowe oczyszczanie skóry

 • Krok 1: zmywanie makijażu najczęściej za pomocą mleczka lub specjalnego olejku, który w kontakcie z wodą zamienia się w kremową emulsję
 • Krok 2: oczyszczanie skóry pianką - żele w Korei są mniej popularne niż w Europie

Regularnie, np. 2-3 razy w tygodniu Koreanki robią peeling, a także nakładają tzw. maski w płachcie (sheet mask) o różnorakim działaniu, np. nawilżającym, rozświetlającym czy przeciwzmarszczkowym. Ważnym krokiem w pielęgnacji jest także tonik, który przywraca skórze odpowiednie pH oraz specjalne serum.

W Azji do pielęgnacji podchodzi się zupełnie inaczej niż w Europie - kosmetyki dobiera się nie do wieku, a do potrzeb skóry. Wcześnie zaczyna się pielęgnację przeciwzmarszczkową, a hitem są kosmetyki wybielające oraz produkty z regenerującym śluzem ślimaka.

- W Polsce wciąż pokutuje myślenie, że serum przeznaczone jest dla dojrzałej cery. Koreańskie kosmetyki mają jednak nie tylko właściwości przeciwzmarszczkowe, ale także nawilżające, rozjaśniające czy kontrolujące wydzielanie sebum. W Azji Wschodniej popularna jest kategoria tzw. kosmetyków przeciwstarzeniowych (prewencyjnych), które używane są już przez bardzo młode kobiety – wyjaśnia Agnieszka Bauer ze sklepu z koreańskimi kosmetykami beautikon.com.

Codzienna pielęgnacja twarzy Koreanki obejmuje od 6 do 12 kroków, a w ekstremalnych przypadkach nawet 18!

 1. Oczyszczanie olejem
 2. Oczyszczanie pianką
 3. Peeling
 4. Tonik
 5. Maska w płacie
 6. Serum/krem wodny
 7. Emulsja/lotion
 8. Krem pielęgnacyjny
 9. Krem pod oczy
 10. Kosmetyk specjalistyczny: krem rozświetlający, baza pod makijaż itp.
 11. Krem z filtrem przeciwsłonecznym, krem BB
 12. Wieczorem: maseczka całonocna

A jak wygląda wasza pielęgnacja? Macie czas na długi rytuał pielęgnacyjny czy wolicie kosmetyki wielofunkcyjne, dzięki którym jesteście w stanie szybko zadbać o urodę?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 czerwca 2018, 07:57

Nasze propozycje