Poprzedni artykuł: Ten legendarny wielozadaniowy olejek sprzedaje się co 6 minut! Teraz k... Następny artykuł: Uważaj na rybi pedicure. Dermatolodzy ostrzegają, że możesz nawet... s...

Kosmetyczka Meghan Markle zdradza sekret jej pieknej cery! To dlatego księżna nie ma zaskórników

Pielęgnacja,
,
, tagi: zaskórniki, pielęgnacja cery, rodzina królewska, Meghan Markle
To dzięki tej metodzie pielęgnacji cery Meghan Markle może zrezygnować z używania kryjącego podkładu. Kosmetyczka księżnej zdradziła, w jaki sposób księżna pozbywa się zaskórników.

Nikt nie zna tak dobrze sekretu urody Meghan Markle jak Sarah Chapman. To właśnie tej londyńskiej kosmetyczce i twórczyni linii ekskluzywnych kosmetyków księżna Sussex zawdzięcza swoją idealną cerę. Niedawno Chapman ujawniła metodę pielęgnacyjną, dzięki której na skórze księżnej Sussex nie ma zaskórników. Okazało się, że czyste i zwężone pory Meghan ma dzięki trwającemu około 10 minut gruntownemu oczyszczaniu twarzy.

Zobacz także: Meghan Markle jest uzależniona od tego kosmetyku - to popularny produkt z drogerii. I jest niedrogi!

Jak Meghan Markle pozbywa się zaskórników?

Sarah Chapman podkreśla, że oczyszczanie twarzy należy poprzedzić dokładnym umyciem rąk. Kiedy już dłonie są czyste, można przejść do usuwania z powierzchni skóry i jej porów wszystkich nagromadzonych tam zanieczyszczeń. Co ciekawe, Chapman zaleca rozpocząć oczyszczanie cery od zrobienia sobie parówki.

Zacznij od użycia domowej sauny do twarzy, żeby otworzyć pory skóry i przygotować skórę. Możesz też po prostu wziąć najpierw kąpiel lub prysznic - instruuje kosmetyczka księżnej. - Następnie nałóż na twarz balsam oczyszczający.

Pinterest

Chapman poleca oczywiście balsam oczyszczający ze swojej serii kosmetyków, ale równie dobrze można wybrać inny kosmetyk. Wystarczy, żeby był on dość tłusty i żeby pod wpływem wody zamieniał się w łatwą do spłukania emulsję - tak, jak na przykład polecany już przez nas balsam Clean It Zero.  

Gdy balsam oczyszczający znajduje się już na lekko wilgotnej i rozgrzanej skórze, rozpoczynamy masaż.

Masując, staraj się wprowadzić balsam głębiej w skórę. Okrężnymi ruchami masuj opuszkami palców zwłaszcza te miejsca, w których skóra jest bardziej zanieczyszczona - wyjaśnia Chapman.

Kolejnym krokiem jest mechaniczne oczyszczenie zaczopowanych porów. Po spłukaniu balsamu oczyszczającego czas na delikatne ugniatanie skóry. Ale uwaga, do tego potrzebna będzie czysta, zmoczona w gorącej wodzie i dobrze wyciśnięta bawełniana ściereczka.

Nałóż na zanieczyszczone miejsce na skórze rozgrzaną ściereczkę i zacznij delikatnie uciskać zaskórnika z dwóch stron - tłumaczy Sarah Chapman, równocześnie ostrzegając: Jeśli zobaczysz krew, od razu przestań! Ważne jest też, żeby do takiego oczyszczania zawsze używać opuszek palców, a nie paznokci, które mogą uszkodzić skórę.

Po takim gruntownym, ale ostrożnym oczyszczeniu skóry, przechodzimy do kolejnych etapów wieczornej pielęgnacji. My radzilibyśmy jednak najpierw posmarować świeżo oczyszczone z zaskórników miejsca kosmetykiem zawierającym jakiś składnik przeciwzapalny i dezynfekujący - np. olejek z drzewa herbacianego.

Zobacz także: Ślubny manicure Meghan Markle. Ten lakier do paznokci sprzedaje się co 2 sekundy!

Wypróbujecie metodę Meghan?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 października 2018, 08:04

Nasze propozycje