Poprzedni artykuł: Te kremy ochronią twarz nawet przy mrozach -20 stopni! Następny artykuł: W 2016 roku pokochałyśmy maseczki w płachcie, ale teraz nadchodzi nowy...

Test redakcji! Sprawdziłyśmy, czym usunąć lakier, kiedy nie ma zmywacza

Pielęgnacja, , tagi: zmywacz do paznokci, test redakcji
Żel antybakteryjny, woda utleniona, spirytus salicylowy, perfumy i ocet... Który z tych produktów może zastąpić zmywacz?

Na pewno choć raz ci się to zdarzyło - szykujesz się na ważne spotkanie, chcesz zmyć lakier na paznokciach i szybko nałożyć nowy, a tu w szafce pusto... Co zrobić, gdy nie masz w domu zmywacza? Trzeba zdecydować się na jakiś domowy, alternatywny sposób. Ostatnio natknęłam się na artykuł - 5 produktów, które zastąpią zmywacz: żel antybakteryjny, woda utleniona, spirytus salicylowy, perfumy i ocet.

Gdy to przeczytałam, wydawało mi się, że jeśli którykolwiek z tych wszystkich płynów może zadziałać, to najbardziej prawdopodobny jest ocet, ewentualnie perfumy. Najmniej prawdopodobny był dla mnie żel antybakteryjny. Jakież było więc moje zaskoczenie, gdy przetestowałam wszystkie metody...

Zobacz także: Nie uwierzysz, do czego można wykorzystać płyn do higieny intymnej!

Jeszcze drobne uwagi, co do zmywanego manikiuru. Paznokcie malowałam sama: baza, potem dwie warstwy lakieru, ale nie używałam top coatu.
Oto wyniki :)

Kciuk - lakier zmywany żelem antybakteryjnym
efekt: lakier zszedł, nie od razu, ale też bez wielkiego wysiłku
 
Palec wskazujący - lakier zmywany wodą utlenioną
efekt: Lakier ani drgnął, mimo że tarłam ładnych kilka minut, wacik kosmetyczny nawet minimalnie nie zabarwił się od lakieru. Ale zauważyłam pewną zmianę! Lakier znowu zaczął się błyszczeć, mimo że wcześniej już się zmatowił, może to od tego tarcia?

Palec środkowy - lakier zmywany spirytusem salicylowym
Udało mi się zmyć nim lakier, ale trwało to całe wieki! Gdyby nie moja cierpliwość od dawna ćwiczona na krnąbrnym czterolatku, na pewno bym się poddała w połowie.
 
Palec serdeczny - lakier zmywany wodą perfumowaną
Lakier zmył się błyskawicznie i bez problemów, tak łatwo jak zmywaczem!
 
Mały palec - lakier zmywany octem spirytusowym
Podobnie jak w przypadku wody utlenionej, lakier nie zmył się w ogóle, a wacik pozostał czysty.

Zobacz także: Redakcja testuje śliwkowe lakiery do paznokci - który wypadł najlepiej?

Autor: Iwona Kwiecień

Zapisz

Zapisz

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2018, 08:19

Nasze propozycje