Poprzedni artykuł: Skóra muśnięta słońcem - najlepsze balsamy brązujące, które pięknie po... Następny artykuł: Młodość za wszelką cenę? Wampirzy lifting to NIC w porównaniu z tym za...

Marzysz o dołeczkach w policzkach niczym u Mirandy Kerr? Kobiety oszalały na punkcie tego zabiegu

Pielęgnacja,
,
, tagi: trendy, chirurgia plastyczna, dołeczki w policzkach
Kobiety oszalały na punkcie dołeczków w policzkach - dzięki nowoczesnym zabiegom można je mieć... w pół godziny.

Dimpleplasty to ostatnio prawdziwy hit wśród zabiegów chirurgii plastycznej. Choć dla wielu może być to zaskakujące, nie ma nic wspólnego z powiększaniem piersi i pośladków. Co tym razem stało się obiektem pożądania numer jeden? Chodzi o... dołeczki w policzkach.

Dimpleplasty - tworzenie dołeczków w policzkach

Mówi się, że dołeczki w policzkach nadają twarzy młodzieńczego uroku, jednak nie każda z nas została nimi obdarzona przez naturę. Chociaż są cechą, którą dziedziczymy po przodkach, coraz więcej kobiet przeciwstawia się genetyce i oddaje się w ręce chirurga plastycznego. Zabiegi typu dimpleplasty w Stanach Zjednoczonych są już tak popularne, że wykonuje się je niemal "taśmowo" - obecnie cztery razy częściej niż jeszcze kilka lat temu.

Na czym polega chirurgiczne stworzenie dołeczków? Lekarz wykonuje drobne nacięcia od wewnętrznej strony policzków, usuwając niewielką część mięśnia. Zabieg trwa ok. 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent wraca do domu tego samego dnia. Nie ma mowy o bliznach - jedyne efekty uboczne to krótkotrwały obrzęk twarzy i uczucie uciskania, które ustępuje po kilku tygodniach.

Źródło zdjęcia: newbeauty.com

Dlaczego chcemy mieć dołeczki w policzkach?

Choć naukowcy twierdzą, że dołeczki w policzkach to w rzeczywistości wada anatomiczna, paradoksalnie są bardzo cenione w naszym kręgu kulturowym. Osoby z charakterystycznymi wgłębieniami na buzi postrzega się jako sympatyczne i godne zaufania, uważa się też, że wyglądają młodziej niż wskazywałaby na to metryka. Kojarzymy je też z gwiazdami, takimi jak Miranda Kerr, Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal czy księżna Kate. Najwyraźniej działa to na wyobraźnię - coraz więcej kobiet chce mieć takie same.

Zabieg chirurgicznego wykonania dołeczków w policzkach to na Zachodzie koszt ok. 2000 $ (ok. 7500 zł) - choć nie jest to mało, wiele osób, zarówno kobiet i mężczyzn, jest gotowych na taki wydatek w imię piękna.

Co sądzicie o modzie na dołeczki? Zdecydowałybyście się na taki zabieg?

Zobacz też: Naklejane piegi to za mało - teraz kobiety zaczęły je sobie... tatuować!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 czerwca 2018, 15:52

Nasze propozycje