Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Oto kosmetyczni ulubieńcy września! Wybrałyśmy dla was nasze redakcyjn... Następny artykuł: Kontigo - sieć sklepów kosmetycznych z wyjątkową obsługą świętuje 2. U...

Masz skórę trądzikową? Powinnaś się... cieszyć!

Pielęgnacja,
,
, tagi: trądzik
Dokładnie wiesz, co znaczą bolesne zmiany trądzikowe? Mamy jednak pocieszenie. Pomyśl, że skóra trądzikowa wolniej się... starzeje!

Trądzik jest tak powszechnym problemem, szczególnie wśród nastolatków, że postanowili go wziąć pod lupę także naukowcy z brytyjskiego King's College. Nie badano jednak, jak go leczyć, ale to, jak się starzeje skóra osób borykających się z tą przypadłością.

Przebadano 1205 par bliźniaków. Jedna czwarta z nich borykała się ze zmianami trądzikowymi. Naukowcy dowiedli, że osoby, które mają skórę z niedoskonałościami, posiadają także dłuższe telomery. Co to znaczy? Są to końcowe fragmenty chromosomów, które skracają się wraz z upływem lat. Jak można się domyślać, im dłuższe telomery, tym wolniej się... starzejemy! 


Naukowcy jednak jeszcze nie wiedzą, skąd taka zależność pomiędzy skórą trądzikową, a długością telomerów. Badania trwają, ale i tak uważamy, że jest to doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które borykały się lub nadal zmagają się z tym problemem. 
Gdyby jeszcze naukowcom udało się opracować cudowny sposób, dzięki któremu niechciane wypryski nie będą tak bolały i szybciej znikały... Eeech, marzenie.

Zobaczcie także:  Życie bez trądziku- jak leczyć trądzik u dorosłych? 

zdjęcia: Fotolia

Zobaczcie, jakie kosmetyki na trądzik polecają Wizażanki:

Polecany film

Dieta na trądzik


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2017, 09:27

Nasze propozycje