Poprzedni artykuł: Konkurs: Wygraj wybrane urządzenie do codziennej pielęgnacji skóry mar... Następny artykuł: Latami ignorowała ostrzeżenia lekarzy. Teraz przechodzi bolesne leczen...

Medycyna estetyczna dla każdego - specjaliści z Kliniki Ambroziak odpowiedzieli na pytania Wizażanek!

Pielęgnacja, , tagi: medycyna estetyczna, Klinika Ambroziak
Przez kilka tygodni Wizażanki miały możliwość zadawania pytań dotyczących medycyny estetycznej na naszym specjalnym forum, na które odpowiadali eksperci z Kliniki Ambroziak. Czas na podsumowanie - prezentujemy najciekawsze pytania i odpowiedzi!

Czy 16 lat to za mało aby wykonać zabieg mikrodermabrazji?

Klinika Ambroziak: Przy zabiegach tego typu istotne jest ustalenie jakiego typu ma Pani cerę. W zależności od jakości skóry i zmian na niej występujących, dobiera się odpowiedni zabieg. Jeśli chodzi o zabieg mikrodermabrazji wiek nie jest przeciwwskazaniem.

Obecnie nowoczesna kosmetologia proponuje szeroką gamę zabiegów mających na celu odświeżenie, oczyszczenie i złuszczenie skóry. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który po obejrzeniu skóry dobierze odpowiedni zabieg.

Czy podjęlibyście się Państwo ostrzyknięcia botoksem okolic stawu żuchwowo-skrooniowego, w celu zniwelowania zgrzytania w nocy? Ile takie coś kosztuje?

Klinika Ambroziak: Tak, oczywiście. Jest to rutynowy zabieg. Polega on na ostrzyknięciu mięśnia żwacza, którego nadaktywność jest przyczyną tzw. bruksizmu, który Pani opisuje.

Osłabienie działania mięśnia utrzymuje się do 6 miesięcy po czym zabieg trzeba powtórzyć. Koszt pojedynczego zabiegu to ok. 1600 zł, ale może się różnić w zależności od ilości zużytego preparatu.

Od dzieciństwa mam stałe rumieńce na policzkach - prawdopodobnie powstałe w wyniki popękania naczynek w okresie zimowym, w wieku wczesnoszkolnym. Dodatkowo w rodzinie występuje tendencja do tego typu cery. Który zabieg poleciliby Państwo na ich trwałe usunięcie? Kiedy po ciąży można się na niego zgłosić? Jakie są średnie koszty takiego zabiegu i średnio ile razy trzeba go powtórzyć przy bladej skórze?

Klinika Ambroziak: Szanowna Pani, Pani problem da się prawdopodobnie skutecznie rozwiązać przy pomocy zabiegu Cutera Excel V. Jest to laser, który skutecznie likwiduje nieprawidłowe, drobne naczynka krwionośne. Terapia zwykle wymaga wykonania 3-5 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych.

Zabiegi można rozpocząć zaraz po zakończeniu karmienia piersią czy tez po okresie połogu. Oczywiście, wcześniej powinien skonsultować Panią dermatolog, żeby wykluczyć innego rodzaju przyczyny rumienia wymagające innej terapii. Koszt jednorazowego zabiegu to 500-800 zł.

Witam, czy od wypełniania osoczem okolic pod oczami mogą popękać naczynka? Jakie zabiegi na zmarszczki nadadzą się do skóry ze skłonnością do pękania naczynek? Czy po wypełnieniu osoczem, stare zmarszczki już nie wrócą? Oczywiście wiem, że nowe się pojawią, bo skóra się starzeje ale czy te, które zostały ,,wypełnione'', już się nie pojawią?

Klinika Ambroziak: Problem pękających naczynek to sprawa złożona. Może mieć wiele przyczyn i może być nasilany przez wiele czynników. Zwykle jest on związany z predyspozycja genetyczną. Niektóre bardzo inwazyjne zabiegi mogą nasilać ten problem. Na początku należy przede wszystkim skupić się na zabiegach, które maja na celu zlikwidowanie nieprawidłowo działający drobnych naczyń krwionośnych. Dopiero w kolejnych etapach można skupić się na zniwelowaniu zmarszczek.

Najbardziej efektywny jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej, która osłabiając działanie mięśni mimicznych, likwiduje przyczynę powstawania zmarszczek. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego może również spłycić drobne zmarszczki, ale jego działanie nie jest tak spektakularne jak toksyna. Niektóre, w szczególności głębokie bruzdy lub zmarszczki można również wypełnić kwasem hialuronowym. Efekt utrzymuje się nawet do roku.

Mam ważne pytanie. Jestem już załamana i nie wiem co robić ... Jakiś rok temu po powrocie z wakacji wyszło mi spore przebarwienie na łopatce, części ramienia i kawałku pleców. Byłam u 3 dermatologów i każdy stwierdził że to znamię Beckera, późno ujawniające się i że niby nie da się z tym nic zrobić . Jestem załamana, bo nie wiem jak wyjdę na plażę w tym roku, ale nawet pomijając plażę - nie wyobrażam sobie teraz już nosić bokserki czy sukienki na ramiączkach, z połowy rzeczy na lato będę musiała zrezygnować... Czy naprawdę nie da się NIC z tym zrobić?

Klinika Ambroziak: Szanowna Pani, decyzję o rodzaju i skuteczności zabiegów w Pani przypadku musi podjąć dermatolog po obejrzeniu zmiany przy użyciu dermoskopu. Jeżeli zmiana będzie budzić jakiejkolwiek wątpliwości co do klasyfikacji, w grę wchodzi również malutka biopsja i badanie histopatologiczne. Jeżeli rzeczywiście jest to znamię Beckera, możliwe jest jego znaczne rozjaśnienie przy użyciu lasera pikosekundowego. Ilość potrzebnych zabiegów określi lekarz po wykonaniu pierwszego z nich.

Klinika Ambroziak

al. gen. W. Sikorskiego 13
02-758 Warszawa

Szpital Ambroziak

ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno
Tel.: +48 22 111 50 05
Tel.: +48 726 101 000
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl 

materiał sponsorowany


Nasze propozycje