Poprzedni artykuł: Gładka skóra z depilatorem Braun Silk-épil 9 Następny artykuł: InspiredBy - pudełka tworzone przez gwiazdy!

HOT trend: maski do twarzy na noc

Najgorętszym trendem pielęgnacji są teraz specjalne maseczki na noc! Inspirowane azjatyckimi maskami sleeping pack, stanowią ostatni krok wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Sprawdź jak działają i dlaczego odpowiednia pielęgnacja jest tak ważna. Pozwól wyspać się swojej skórze!

Azjatyckie maski na noc, czyli sleeping packs!

Trend na nocne maseczki przyszedł do nas z Azji. Sleeping packs to maseczki stworzone do stosowania jako ostatni element pielęgnacji. Nakłada się je na skórę pokrytą serum i kremem  na noc.

- Całonocne maseczki mają rewelacyjną konsystencję, bo są lekkie, a mimo to doskonale kryjące. Działają w nocy, pobudzając właściwości absorpcji i regeneracji skóry w fazie spoczynku. Azjatki nakładają je na twarz po zastosowaniu wszystkich innych kosmetyków (jest ich nawet 10!), aby wzmocnić ich działanie i zapewnić całonocne wchłanianie składników aktywnych. Sleeping packs pomagają uzupełniać niedobory związane z życiem na wysokich obrotach (stres, brak zbilansowanej diety). Szybko się wchłaniają i mają wysoką zawartość wody – tłumaczy Florence Bernardin, ekspert w dziedzinie trendów kosmetycznych w Azji i założycielka firmy zajmującej się badaniami rynku.

Skóra najlepiej regeneruje się w nocy

Aktywny tryb życia, stres, zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie UV, klimatyzacja znacząco odbijają się na wyglądzie naszej skóry. Jak wynika z badań najbardziej postarzają nas oznaki zmęczenia, dlatego tak ważne jest maksymalne wykorzystanie regenerującego potencjału nocy.

W Azji powszechne jest przekonanie, że 3 pierwsze godziny snu, zwane „Złotym czasem“, są dla skóry najważniejsze oraz że wszystkie procesy regeneracji skóry zachodzą pomiędzy 23:00 a 2:00. Kiepski i krótki sen znacząco wpływa na jakoś naszej skóry, która nie jest w stanie się zregenerować i właściwie odbudować.

- W nocy nasza skóra odpoczywa, relaksuje się i regeneruje po całym dniu. W tym czasie ma miejsce odżywianie komórek, w którym dostarczane są m.in. mikroelementy oraz witaminy niezbędne do odbudowy i regeneracji. Poprawia się ukrwienie skóry, a fibroblasty produkują więcej kolagenu. Zwiększa się również przepuszczalność skóry, dzięki czemu wchłania ona większą ilość substancji. Zawarte w kremach na noc składniki działają więc o wiele bardziej aktywnie, co sprawia, że efekty są trwalsze, a skóra dłużej zachowuje młodość – tłumaczy dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, dermatolog i ekspert marki Garnier.

Kosmetyki inspirowane azjatyckimi sleeping packami łączą w sobie właściwości kremu na noc i maseczki sleeping pack, dlatego stosujemy je jako ostatni element pielęgnacji.

Polecamy maseczki bankietowe przed wielkim wyjściem oraz maseczki na noc

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lipca 2018, 08:20

Nasze propozycje